czwartek, 9 maja 2019

Fantastyczna czwórka. 4:1 z Rayo

Osiem goli strzelonych w dwóch meczach u siebie. Ciudad de Valencia być może w najważniejszym momencie sezonu znów jest twierdzą. Levante wygrało 4:1 z Rayo Vallecano i wykonało pierwszy z kilku kroków w kierunku utrzymania w Primera División.

Worek z bramkami w sobotę otworzył się już w 14. minucie. Instynktowne zachowanie Moralesa i niezłe dośrodkowanie Toño, pod którego nieobecność od afery związanej z jego aresztowaniem zespół wygrał zaledwie raz, otworzyła drogę do bramki Rayo. Piłkę w niej umieścił ostatecznie  José Campaña, dla którego było to już trzecie trafienie w przeciągu ostatnich dwóch tygodni.

W 30. minucie mogło być już 2:0, kiedy to po faulu na Moralesie Levante zyskało rzut karny. Sam poszkodowany jedenastki jednak nie wykorzystał - jego strzał został obroniony przez Alberto Garcię.

Na przerwę piłkarze Żab zeszli jednak ostatecznie z dwubramkowym prowadzeniem. W 43. minucie do rzutu rożnego podszedł Campaña i zacentrował idealnie na głowę Rúbena Vezo. Dla środkowego defensora Granotas było to z kolei już drugie trafienie od początku kwietnia.

Rayo w drugiej połowie zdołało wrócić na chwilę do gry. W 71. minucie kontaktowego gola dla gości strzelił Álvaro García. Chwilę później w przeciągu mniej więcej czterech minut dwie żółte kartki obejrzał jednak Adrián Embarba i kwestią czasu były kolejne trafienia dla Levante.

Te padły w samej końcówce. Najpierw kolejną asystę z rzutu rożnego zanotował Campaña, a piłkę tym razem do siatki skierował Jason. Chwilę później z kolei niezłą (wreszcie!) szarżą popisał się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Moses Simon, a ostateczny gwóźdź do spadku Rayo wbił Enis Bardhi. Levante wygrało 4:1 i na dwie kolejki przed końcem wciąż ma wszystko w swoich nogach.

Levante UD - Rayo Vallecano 4:1 (2:0)
4.05.2019, Estadio Ciudad de Valencia, 13:00

Gole: 14' Campaña, 43' Vezo, 85' Jason, 90' Bardhi - 70' Álvaro García

Levante: Aitor; Toño, Róber Pier, Vezo, Coke; Vukcevic (Rochina, min 64), Campaña, Bardhi; Morales (Postigo, min 87), Jason, Borja Mayoral (Simon, min 77)

Rayo: Alberto García; Álex Moreno, Gálvez, Ba, Tito (Javi Guerra, min 46); Bebé (Álvaro García, min 64), Mario Suárez, Uche Agbo (Medrán, min 28), Pozo, Embarba; Raúl de Tomás.

Kartki: Campaña - Medrán, Mario Suárez (żółte), Embarba (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: Estrada Fernández

Widzów: 19 868