środa, 22 maja 2019

Koniec sezonu na remis. 2:2 z Atlético

Podziałem punktów zakończyło się ostatnie w obecnym sezonie spotkanie Levante w Primera División. Zespół Paco Lópeza zremisował 2:2 z Atlético Madryt, chociaż w pewnym momencie prowadził już nawet dwoma bramkami.

A to wszystko za sprawą świetnego początku. Już po 36 minutach gry na tablicy wyników na Ciudad de Valencia widniał wynik 2:0. Pierwszy piłkę do siatki po rzucie rożnym skierował Erick Cabaco. Natomiast później swojego 13. ligowego gola strzelił Roger, który tym samym został najskuteczniejszym graczem Granotas w kończącym się sezonie.

Sytuacja Atleti stała się jeszcze gorsza, kiedy na początku drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Correa. Wtedy jednak objawił się charakter ekipy Simeone. Najpierw przepiękne trafienie Rodriego, a dziesięć minut później gol debiutanta, Sergio Camello sprawiły, że ostatecznie na zakończenie sezonu Levante zanotowało swój 11. remis i rozgrywki zakończyło na 15. miejscu. Rojiblancos zostali natomiast wicemistrzem Hiszpanii.

Levante UD - Atlético Madryt 2:2 (2:0)
18.05.2019, Ciudad de Valencia, 13:00

Gole: 6' Erick Cabaco, 36' Roger Martí - 67' Rodri, 77' Sergio Camello

Levante: Koke Vegas; Chema, Cabaco, Vezo; Luna (Simon, min 71), Bardhi, Campaña, Rochina (Manzanara, min 31), Pedro López (Morales, min 77); Dwamena, Roger.

Atlético: Adán; Filipe, Montero (Mollejo, min 74), Godín, Juanfran; Lemar (Vitolo, min 62), Thomas (Camello, min 46), Rodri, Koke; Correa, Griezmann.

Kartki: Montero (żółta), Correa (czerwona)

Sędzia: Iglesias Villanueva

Widzów: 20 575