wtorek, 2 kwietnia 2019

Wciąż bez przełamania. 2:2 z Eibarem

Levante w niedzielę miało się przełamać i zbliżyć się do górnej połówki tabeli Primera División. I chociaż przez większość spotkania z Eibarem wydawało się, że podopieczni Paco Lópeza zrealizują swój cel, to ostatecznie jedynie zremisowali 2:2 i ich przewaga nad strefą spadkową wciąż nie jest wystarczająca, by mówić o spokojnej końcówce sezonu.

Wszystko zaczęło się rewelacyjnie. Żaby już w siódmej minucie objęły prowadzenie, kiedy to po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony Anotnio Luny piłkę skierował José Luis Morales.

Prowadzenie Levante trwało jednak zaledwie kwadrans. W 19. minucie po rzucie wolnym dla Eibaru w polu karnym Granotas doszło do typowego bilardu, w którym najlepiej odnalazł się Gonzalo Escalante. Jego strzał po koźle bez problemów dał gościom wyrównanie.

Gospodarze jeszcze przed przerwą jednak ponownie wyszli na prowadzenie. W 27. minucie znowu błysnął Morales, który popisał się indywidualną szarżą lewą stroną boiska. Następnie sprytnie wypatrzył skutecznego w ostatnich tygodniach Rubén Rochina, który przepięknym strzałem pokonał Dmitrovicia. Świetnie w tej sytuacji zachował się też Borja Mayoral, przepuszczając podanie Moralesa.

Później piłkarze obu drużyn obijali poprzeczki - najpierw uczynił to jeszcze pierwszej połowie Orellana, już w drugiej części z kolei zrewanżował się mu Mayoral. Ostatecznie więcej szczęścia miał pierwszy z nich - to on właśnie posłał kapitalne podanie w 78. minucie do Sergiego Enricha, który z kolei mocnym strzałem nie dał żadnych szans Aitorowi na skuteczną interwencję.

Ne Ciudad de Valencia Levante zremisowało więc z Eibarem 2:2, a wynik ten sprawia, że Granotas wciąż czekają na zwycięstwo - ostatnie podopieczni Paco Lópeza odnieśli w połowie lutego. Przewaga nad strefą spadkową to w tym momencie ledwie cztery punkty.

Levante UD - SD Eibar 2:2 (2:1)
31.03.2019, Ciudad de Valencia, 12:00

Gole: 4' José Luis Morales, 27' Rubén Rochina - 19' Gonzalo Escalante, 78' Sergi Enrich

Levante:  Aitor Fernández; Róber Pier, Postigo, Vezo; Luna, Campaña, Bardhi (Coke, min 68), Simon (Vukcevic, min 78), Rochina (Roger, min 83); Morales, Borja Mayoral.

Eibar: Dmitrovic; Rubén Peña, Ramis, Paulo, Cucurella; Escalante (Sergio Álvarez, min 84), Joan Jordán, Pedro León (Marc Cardona, min 76), Orellana; Kike García (Charles, min 62), Sergi Enrich

Kartki:  Bardhi, Vukcević - Cucurella. (wszyscy żółte)

Sędzia: Prieto Iglesias

Widzów: 16 179

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca