niedziela, 17 marca 2019

Przełamanie niekompletne, ale z cennym punktem. 1:1 z Realem Sociedad

Po trzech kolejnych porażkach z rzędu najważniejsze w piątkowym meczu na Anoecie było przełamanie się. I po części Levante cel zrealizowało. Żaby zremisowały z Realem Sociedad 1:1.

To gospodarze prowadzili przez większość część tego spotkania. W 25. minucie świetne dośrodkowanie Theo Hernándeza z lewej strony wykończył Adnan Januzaj.

I chociaż wydawało się, że Baskowie w miarę kontrolują ten mecz, to z kolejnymi minutami Levante powoli odzyskiwało tlen. Ostatecznie na wyrównanie trzeba było czekać do 79. minuty. Wówczas to José Campaña inteligentnie rozegrał rzut rożny, którego na gola zamienił Borja Mayoral. Dla niego to trzecie ligowe trafienie w obecnym sezonie.

Wynik do końca już się nie zmienił i Levante zanotowało swój pierwszy punkt od miesiąca. Teraz czas na przerwę reprezentacyjną, po której Granotas podejmą u siebie w arcyważnym spotkaniu Eibar. Zwycięzca tego starcia wciąż będzie mógł gdzieś tam z tyłu głowy marzyć o czymś więcej niż jedynie utrzymaniu.

Real Sociedad - Levante UD 1:1 (1:0)
15.03.2019, Estadio Anoeta, 21:00

Gole: 25' Adnan Januzaj - 79' Borja Mayoral

Sociedad: Rulli; Theo Hernández, Raul Navas, Elustondo, Zaldua; Guevara, Zurutuza, Mikel Merino, Januzaj; Oyarzábal, Sandro (Bautista, min 65).

Levante: Aitor Fernández; Chema (Postigo, min 81), Róber Pier, Vezo; Luna, Bardhi, Campaña, Coke (Simon, min 60), Rochina (Roger, min 74); Morales, Borja Mayoral.

Kartki: Sandro, Mikel Merino - Chema, Vezo (wszyscy żółte)

Sędzia: Cordero Vega

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca