środa, 6 marca 2019

Niezłe widowisko z mizernym sędziowaniem. 1:0 dla Leganés

Całkiem niezły poniedziałkowy wieczór został zepsuty przez naprawdę kuriozalną decyzję sędziego. Ostatecznie Leganés wygrało z Levante 1:0, w wynik ten sprawił, że Żaby zbliżyły się na niebezpieczną odległość od strefy spadkowej.

Od końca października ledwie jedno wyjazdowe zwycięstwo Granotas na wyjeździe. Nie wygląda to za dobrze i nie zmieniło się po spotkaniu z popularnymi Pepinos. Dla Levante poniedziałkowe spotkanie nie rozpoczęło się zbyt dobrze. Najpierw piłka po rzucie wolnym obiła poprzeczkę, w jednej z kolejnych akcji wpadła już natomiast do siatki. W 13. minucie na niepotrzebne wyjście poza pole karne zdecydował się Aitor - piłka ostatecznie trafiła w tej sytuacji do Óscara Rodrigueza, który dał gospodarzom gola, jak się później okazało, dającego zwycięstwo w całym spotkaniu.

Ekipa Paco Lópeza miała później swoje sytuacje - jeszcze w pierwszej części strzał Jasona świetnie wybronił Cuéllar, a w słupek uderzył z kolei Enis Bardhi. W drugiej połowie bramkarz gospodarzy świetnie zachował się z kolei przy strzale Mosesa Simona.

Levante należał się w tym meczu wyrównujący gol i on rzeczywiście padł. Po niefortunnym wyjściu Cuéllara piłka trafiła pod nogi Coke, a ten skierował ją do bramki. Sędzia Gil Manzano podjął jednak kompletnie niezrozumiałą decyzję i... odgwizdał faul wyskakującego do walki o piłkę z bramkarzem gospodarzy Borjy Mayorala.

Wynik do końca spotkania już się niestety nie zmienił. Levante dało się tym samym wyprzedzić przez swojego poniedziałkowego rywala i po 26. kolejce Primera División zajmuje w tabeli dopiero 15. miejsce. Na szczęście przewaga Granotas nad strefą spadkową wynosi wciąż sporo, bo siedem punktów.

CD Leganés - Levante UD
4.03.2019, Estadio de Butarque, 21:00

Gol: 13' Óscar Rodríguez

Leganés: Cuéllar; Nyom, Diego Reyes (Tarín, min 69), Omeruo, Siovas (Juanfran Moreno, min 82), Kravets; Rubén Perez, Recio, Óscar; Braithwaite, Carrillo (Sabin Merino, min 67).

Levante: Aitor Fernández; Cabaco (Coke, min 65), Vezo, Róber Pier; Luna, Campaña, Bardhi, Simon (Roger, min 74), Jason; Morales, Borja Mayoral

Kartki:  Recio, Siovas, Óscar Rodriguez, Tarín, Cuéllar, Diego Reyes - Vezo, Jason, Campaña, Cabaco (żółte)

Sędzia: Gil Manzano

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: AS.com

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz