wtorek, 26 lutego 2019

Z Iglesiasów tylko Enrique. 2:1 dla Realu Madryt

Nie udało się po raz drugi w obecnym sezonie sprzątnąć punktów Realowi Madryt. W kontrowersyjnych okolicznościach Levante przegrało z Królewskimi 1:2.

Levante znów zagrało odważnie, nic nie robiąc sobie z obecności obrońcy Ligi Mistrzów na Ciudad de Valencia. W pierwszej połowie Roger dwukrotnie trafił w słupek - raz po rzucie rożnym, drugi raz w sytuacji sam na sam z Courtois. Niezłą sytuację miał też Róber Pier, który uderzył jednak nad bramką.

Na przerwę to jednak Real schodził z prowadzeniem. W końcówce pierwszej części Enis Bardhi bronił twarz przed piłką, ale sędzia Ignacio Iglesias Villanueva uznał, że było to celowe zagranie ręką i podyktował rzut karny. Tego na gola zamienił Karim Benzema.

Żaby do gry wróciły w 60. minucie. Świetne dośrodkowanie Moralesa z lewej strony pola karnego wykończył wówczas wspomniany już Roger. Dla Hiszpana było to już dziesiąte trafienie w obecnym sezonie, ale dopiero drugie w tym roku.

Chwilę później świetną okazję miał Vinicius, ale w tej sytuacji kapitalnie między słupkami bramki Granotas zachował się Aitor. Bask nie miał jednak nic do powiedzenia przy rzucie karnym wykonanym przez Garetha Bale'a, a podyktowanym na kwadrans przed końcem. Iglesias Villanueva uznał wówczas dość kontrowersyjnie, że Doukouré sfaulował Casemiro.

Ostatecznie to Real okazał się zwycięski, a Levante pozostaje jedynie z podniesioną głową podejść do kolejnego spotkania. W nim rywalem będzie Leganés.

Levante UD - Real Madryt 1:2 (0:1)
24.02.2019, Estadio Ciudad de Valencia, 20:45

Gole: 60' Roger Martí - 43' Karim Benzema (rzut karny), 76' Gareth Bale (rzut karny)

Levante: Aitor Fernández; Cabaco, Róber Pier, Vezo; Luna, Campaña, Bardhi (Vukcevic, min 88), Simon, Rochina (Doukouré, min 59; Morales, Roger (Dwamena, min 72)

Real: Courtois; Carvajal, Varane, Nacho, Reguilón; Kroos (Valverde, min 68), Casemiro, Modric; Lucas Vázquez, Vinicius JR. (Asensio, min 82), Benzema (Bale, min 72)

Kartki: Roger, Pedro López, Campaña (żółte), Rochina (czerwona za dwie żółte) - Lucas Vázquez (żółte), Nacho (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: Ignacio Iglesias Villanueva

Widzów: 23 018

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca