wtorek, 19 lutego 2019

Wraca stare, dobre Levante. 4:1 z Celtą Vigo

Po kilku słabszych występach Levante powoli wydostaje się z kryzysu. Żaby pokonały Celtę Vigo 4:1 i powróciły na zwycięski kurs ku być może nawet europejskim pucharom.

Takie Levante aż chce się oglądać. I chociaż ekipie Paco Lópeza z pewnością pomogła czerwona kartka dla Ryada Boudebouza, którą Algierczyk otrzymał na początku drugiej połowy, to już w tym momencie piłkarze Granotas mieli dwubramkową przewagę!

Worek z bramkami w sobotę otworzył José Luis Morales, który w 20. minucie wykorzystał kapitalne podanie Rochiny Jeszcze przed przerwą Levante podwyższyło prowadzenie za sprawą Coke. Defensor świetnie wykorzystał w tej sytuacji rzut rożny bity... a jakże, przez Rochinę.

Po czerwonej kartce dla Boudebouza za faul na Mayoralu Levante kontrolowało przebieg spotkania. To właśnie napastnik Levante asystował przy drugim w tym meczu trafieniu Moralesa w 60. minucie. Warto dodać, że w tej sytuacji El Comandante wykazał się dużym sprytem, umieszczając piłkę w samym rogu bramki strzeżonej przez Blanco.

W 87. minucie arbiter zauważył faul w polu karnym Róbera i zdecydował się podyktować rzut karny dla Celty. Tego na gola zamienił Brais Méndez. Zaledwie 60 sekund później wynik meczu ustalił jednak Borja Mayoral.

Levante dzięki sobotniej wygranej zajmuje w tabeli Primera División 12. miejsce. Strata do szóstej, dającej prawo gry w europejskich pucharach, lokaty wynosi w tym momencie zaledwie sześć punktów. W obecnym sezonie jeszcze wszystko jest więc możliwe!

Celta de Vigo - Levante UD 1:4
16.02.2019, Estadio Balaídos, 13:00

Gole: 20' 60' José Luis Morales, 40' Coke, 88' Borja Mayoral - 87' Brais Méndez (rzut karny)

Celta: Rubén Blanco; Juncà, Néstor Araujo, Hoedt, Hugo Mallo; Fran Beltrán (Jensen, min 71), Okay, Boudebouz, Jozabed (Lobotka, min 46); Boufal, Brais Méndez.

Levante: Aitor Fernández; Luna, Róber Pier, Vezo, Coke (Chema, min 78); Simon, Bardhi, Campaña, Rochina (Doukouré, min 60); Morales (Dwamena, min 83), Borja Mayoral.

Kartki: Boufal (żółta), Boudebouz (czerwona) - Doukouré

Sędzia: Jaime Latre.

źr.: własne/Marca | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca