poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Rubénowe gole, ale zwycięstwa brak. 2:2 z Espanyolem

Vezo, durante el partido contra el Espanyol.
W niedzielę na Ciudad de Valencia emocji i walki nie zabrakło. I choć Levante dwukrotnie wyrównało w meczu z Espanyolem, to ostatecznie nie udało mu się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Goście lepiej rozpoczęli niedzielny pojedynek i już w 15. minucie objęli prowadzenie po strzale Borjy Iglesiasa tuż zza pola karnego. Piłkarze Papużek jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie, ale po rzucie rożnym dwiema świetnymi interwencjami popisał się Aitor.

Rzut wolny na gola zamienili natomiast tuż po przerwie podopieczni trenera Paco Lópeza. Campaña świetnie dośrodkował na głowę Rúbena Vezo, który pewnym strzałem pokonał Diego Lópeza. Dla wypożyczonego z Valencii defensora było to pierwsze trafienie dla Granotas.

Po 120 sekundach Espanyol ponownie wyszedł jednak na prowadzenie. Víctor Sánchez podbił piłkę w pole karne, następnie główką zgrał ją najpierw Pudao, a następnie jeszcze Naldo, aż wreszcie w jej posiadanie dostał się Marc Roca. Mocnym uderzeniem nie dał żadnych szans Aitorowi na interwencję.

Ostatecznie jednak Levante zdołało wywalczyć remis. W 71. minucie Borja Mayoral w sprytny sposób powalczył w polu karnym i wystawił piłkę do Rochiny. Ten kapitalnym strzałem niemal zerwał siatkę bramki Lópeza. Niestety wystarczyło to jedynie na remis, a to z kolei sprawiło, że na pięć kolejek przed końcem przewaga Żab nad strefą spadkową stopniała do dwóch punktów.

Levante UD - RCD Espanyol 2:2 (2:0)
21.04.2019, Ciudad de Valencia, 12:00

Gole:  15' Borja Iglesias, 64' Marc Roca - 62' Rúben Vezo, 71' Rúben Rochina

Levante: Aitor Fernández; Chema (Coke, min 66), Róber Pier, Vezo; Toño (Roger, min 60), Campaña, Bardhi, Jason, Rochina; Morales, Borja Mayoral (Pedro López, min 76)

Espanyol: Diego López; Pedrosa, Naldo, Mario Hermoso, Javi López; Marc Roca, Víctor Sánchez (Hernán Pérez, min 79), Darder, Melendo, Puado (Sergio García, min 82); Borja Iglesias

Kartki: Morales, Chema (żółte), Rochina (czerwona za dwie żółte) - Víctor Sánchez (żółta)

Sędzia: Jesús Gil Manzano

Widzów: 16 876