wtorek, 22 stycznia 2019

VARto było czekać. 2:0 z Realem Valladolid

Levante wreszcie doczekało się pierwszego zwycięstwa w 2019 roku. Żaby pokonały 2:0 Real Valladolid. Nie zabrakło jednak kontrowersji wokół VAR-u.

Podopieczni Paco Lópeza prowadzenie objęli już w 42. minucie po tym, kiedy Rubén Rochina świetnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Coke, który skierował piłkę do siatki. Dla defensora było to drugie trafienie w barwach Granotas w minionych tygodniach. Na początku stycznia to jego gol dał Levante cenny remis 2:2 w meczu z Gironą.

Real Valladolid wyrównał na początku drugiej połowy za sprawą strzału Óscara Plano. Po analizie VAR okazało się jednak, że na spalonym w tej sytuacji był absorbujący uwagę Oiera... doskonale znany na Ciudad de Valencia Enes Ünal.

Levante losy meczu zamknęło w doliczonym czasie gry. Po jednej z kontr w 95. minucie Morales rozprowadził piłkę do Toño, ten podał do Rogera, który bez problemów dał gospodarzom drugiego gola i zapewnił im tym samym zwycięstwo.

Levante UD - Real Valladolid 2:0 (1:0)
20.01.2019, Estadio Ciudad de Valencia, 18:30

Gole: 42' Coke, 95' Roger Martí

Levante: Oier; Cabaco, Róber Pier, Coke; Toño, Campaña, Bardhi (Vukcevic, min 76), Jason, Rochina (Manzanara, min 90); Morales, Borja Mayoral (Roger, min 83)

Valladolid: Masip; Moyano (Keko, min 63), Kiko Olivas, Calero, Moisés; Antoñito, Míchel, Borja, Toni Villa (Cop, min 83); Óscar Plano, Enes Ünal (Verde, min 63)

Kartki: Bardhi, Cabaco, Rochina - Enes Ünal, Borja, Calero, Antoñito (wszyscy żółte)

Sędzia: Jaime Latre

Widzów: 19 107