sobota, 12 stycznia 2019

Marsz po Puchar?! 2:1 z Barceloną

Los jugadores del Levante celebran un gol ante el Barcelona.
Jakkolwiek zakończy się ten sezon, można powiedzieć, że piłkarze Levante są wielcy. Tym razem specjaliści od niespodzianek pokonali 2:1 FC Barcelonę w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla i na Camp Nou pojadą nie tylko po honor.

Ernesto Valverde w czwartek posłał do boju eksperymentalny skład, który w rewanżu już na pewno nie zagra. Jego zespół po niespełna 20 minutach starcia na Ciudad de Valencia przegrywał już bowiem dwoma bramkami. Jednocześnie kibice Levante nie dowierzali, co ich piłkarze wyprawiają na boisku.

A ci grali koncertowo. Żaby prowadzenie objęły już na samym początku, kiedy to w 4. minucie po dośrodkowaniu Rochiny z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Erick Cabaco. Na 2:0 w 18. minucie trafił z kolei po niezłym podaniu Boatenga Borja Mayoral, dla którego był to już drugi gol w obecnym sezonie Copa del Rey.

Jeszcze przed przerwą świetną interwencją popisał się bardzo solidny między słupkami w tym spotkaniu Aitor Fernández, który zatrzymał wówczas Ousmane Dembélé. Już z kolei w drugiej połowie w jeszcze trudniejszej sytuacji sam na sam z Malcomem to również Bask okazał się górą.

W międzyczasie mieliśmy jednak też kolejne okazje dla Levante. W pierwszej połowie Boatenga zatrzymał Cillessen, a w drugiej natomiast dogodnej szansy nie wykorzystał Morales, który uderzył nad bramką.

Barcelona strzeliła wreszcie gola kontaktowego, ale miało to miejsce dopiero w 85. minucie, kiedy to arbiter zdecydował się odgwizdać rzut karny na Denisie Suarezie. Tego na gola zamienił Philippe Coutinho, ale nawet w tej sytuacji bliski udanej interwencji był Aitor.

Przed obiema drużynami niezwykle ciekawy rewanż. Ten odbędzie się już 17 stycznia na Camp Nou.

Levante UD - FC Barcelona 2:1 (2:0)
10.01.2019, Ciudad de Valencia, 21:30

Gole: 4' Erick Cabaco, 18' Borja Mayoral - 85' Philippe Coutinho (rzut karny)

Levante: Aitor Fernández; Chema (Jason, min 69), Postigo, Cabaco; Coke, Campaña, Prcic, Moses Simon, Rochina (Doukouré, min 73); Borja Mayoral, Boateng (Morales, min 61)

Barcelona: Cillessen; Semedo, Murillo, Chumi (Lenglet, min 58), Miranda (Sergi Roberto, min 46); Busquets, Arturo Vidal, Aleñá; Coutinho, Malcom (Denis Suárez, min 67), Dembelé

Kartki: Prcic, Borja Mayoral y Cabaco y a los visitantes Murillo, Chumi y Aleñá.

Sędzia: De Burgos Bengoetxea

Widzów: 17 614