wtorek, 15 stycznia 2019

Czy leci z nami sędzia?! 1:0 dla Atlético

Atlético Madryt w niedzielę w meczu 19. kolejki Primera División było zespołem lepszym. Nie zmienia to jednak faktu, że Rojiblancos wygrali 1:0 po golu z rzutu karnego, który nie powinien zostać nawet podyktowany...

Podopieczni Diego Simeone w sumie trafili dwukrotnie do siatki bramki strzeżonej przez Oiera. W pierwszej połowie gol Koke nie został jednak zaliczony, bowiem wcześniej w tej samej akcji sfaulowany został Enis Bardhi. W tej sytuacji VAR zadziałał jak najbardziej prawidłowo.

Trudno jednak zrozumieć, co dokładniej wydarzyło się w 57. minucie. To właśnie wtedy sędzia Prieto Iglesias zdecydował się odgwizdać rzut karny po rzekomym zagraniu piłki ręką Vukcevicia, chociaż powtórki wyraźnie pokazały, że futbolówka idealnie prześlizgnęła się między pomocnikiem Granotas. Choć arbiter skorzystał z VAR-u, to ostatecznie podyktował jedenastkę. Do niej podszedł Antoine Griezmann i pewnym strzałem zapewnił gospodarzom trzy punkty.

Atlético Madryt - Levante UD 1:0 (0:0)
13.01.2019, Wanda Metropolitano, 12:00

Gol: 57' Antoine Griezmann

Atlético: Oblak; Arias, Savic (Giménez, min 8), Godín, Juanfran; Thomas, Rodri, Koke; Vitolo (Kalinic, min 76), Correa (Lemar, min 72), Griezmann.

Levante: Oier; Chema (Coke, min 46), Róber Pier, Cabaco; Toño, Campaña, Vukcevic (Rochina,min 67), Jason, Bardhi; Morales, Roger (Borja Mayoral, min 67).

Kartki: Jason, Campaña, Cabaco (żółte)

Sędzia: Prieto Iglesias

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca