czwartek, 6 grudnia 2018

Idziemy po Europę! 3:0 z Athletikiem

Roger, en el momento que anota su gol ante el Athletic
Trzy gole, trzy punkty i miejsce dające eliminacje europejskich pucharów. Levante jest na dobrej drodze ku temu, by pokusić się o pobicie najlepszego wyniku w historii. Tym razem Żaby 3:0 pokonały Athletic Club Bilbao.

Gospodarze prowadzenie objęli za sprawą gola do szatni. W czwartej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy po rzucie wolnym bitym przez Bardhiego w polu karnym Basków zrobiło się spore zamieszanie, strzał Moralesa został jeszcze zablokowany, ale piłkę ostatecznie do siatki skierował Chema.

Morales pecha miał też w 59. minucie. Wówczas po drużynowej akcji Levante Campaña podał właśnie w kierunku Moralesa, ale jego strzał wybronił jeszcze Iago Herrerín. Na dobitkę podającego środkowego pomocnika Granotas odpowiedzieć już jednak nie zdołał.

Trzeci i ostatni cios w tym spotkaniu zadało trio Morales - Campaña - Roger. Świetny przerzut tego pierwszego, kapitalna asysta drugiego i wreszcie spokojne wykończenie napastnika doprowadziły Estadio Ciudad de Valencia już po raz kolejny w ostatnim czasie do prawdziwej euforii.

Levante UD - Athletic Club Bilbao 3:0 (1:0)
3.12.2018, Estadio Ciudad de Valencia, 21:00

Gole: 45+4' Chema, 59' José Campaña, 69' Roger Martí

Levante: Oier; Chema, Róber Pier, Cabaco; Toño, Bardhi, Campaña, Jason, Rochina (Vukcevic, min 67); Morales (Borja Mayoral, min 88), Roger (Boateng, min 70).

Athletic: Herrerín; Unai Núñez, Íñigo Martínez, Nolaskoaín, De Marcos; Ganea (Susaeta, min 50), Beñat (Raúl García, min 69), San José, Muniaín; Williams, Aduriz (Capa, min 77).

Kartki: Campaña, Rochina - Unai Núñez, Muniaín, Íñigo Martínez (żółte), Nolaskoaín (czerwona)

Sędzia: Jaime Latre

Widzów: 19 928