poniedziałek, 12 listopada 2018

Dziesięć minut, które zabiły Levante. 1:3 z Realem Sociedad

Video thumbnail
Możesz być przez większość meczu lepszą drużyną, ale w kluczowym momencie okazać się słabszym. Taka właśnie historia przydarzyła się w piątek Levante, które przegrało przed własną publicznością z Realem Sociedad 1:3

Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie. To właśnie wtedy fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Chema Rodriguez. Piłka po jego uderzeniu jeszcze lekko otarła się o nogi baskijskich defensorów i wpadła do siatki bramki strzeżonej przez Moyę.

Już w drugiej połowie Levante stwarzało sobie kolejne okazje. Dwie sytuacje miał Bardhi, ale zarówno po rzucie wolnym, jak i po strzale z mniej więcej 18 metrów bezbłędny między słupkami był golkiper Txuri-Urdin. Później świetną szansę po kapitalnym dośrodkowaniu miał jeszcze Jason, ale niestety przestrzelił.

Show Realu Sociedad rozpoczęło się w 73. minucie. To właśnie wtedy po dość szczęśliwej akcji wyrównującą bramkę strzelił Theo Hernández. Nie minęło 360 sekund, a goście już prowadzili. Januzaj posłał kapitalne podanie do Juanmiego, a ten płaskim strzałem pokonał Oiera. Wreszcie w 83. minucie Żaby zostały dobite przez Baksów za sprawą trafienia Mikela Oyárzabala.

Levante przez niemal 3/4 meczu było drużyną lepszą, ale dało się zaskoczyć w samej końcówce. Ostateczną karą za to była strata nie tylko dwóch, ale trzech punktów.

Levante UD - Real Sociedad 1:3 (1:0)
9.11.2018, Estadio Ciudad de Valencia, 21:00

Gole: 4' Chema Rodriguez - 73' Theo Hernández. 1-2, min 77, Juanmi. 1-3, min 83, Oyárzabal.

Levante: Oier; Chema, Postigo, Róber Pier; Jason (Moses Simon, min 91), Campaña, Prcic (Roger, min 83), Morales, Bardhi; Boateng, Borja Mayoral (Coke, min 76).

Real Sociedad: Moyà; Theo Hernández, Llorente, Aritz, Héctor Moreno; Zubeldia (Juanmi, min 55), Illarramendi, Gorosabel (Zurutuza, min 46), Oyarzabal, Januzaj; William José.

Kartki: Boateng, Morales, Bardhi, Oier, Campaña, Chema - Illarramendi (żółte)

Sędzia: Medié Jiménez

Widzów: 19 800

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca