niedziela, 30 września 2018

Mamy kryzys. 2:1 dla Valladolid

Jeśli jeszcze poprzednie mecze można było uznać jako jedynie zalążek kryzysu, to po meczu z Realem Valladolid trzeba niestety już śmiało ogłosić - Levante wpadło w dołek formy. Beniaminek wygrał z Żabami 2:1 i tym samym drużyna Paco Lópeza znalazła się w strefie spadkowej.

Chociaż sporo działo się w pierwszej połowie czwartkowego spotkania, to goli doczekaliśmy się dopiero po przerwie. Levante już w 47. minucie objęło prowadzenie za sprawą trafienia Sergio Postigo. Defensorowi Granotas świetną piłkę z rzutu rożnego dograł Campaña. Pierwszy strzał Postigo zdołał jeszcze wybronić Masip, ale jego dobitkę już nie potrafił zareagować.

Levante z prowadzenia cieszyło się jednak przez zaledwie kilka minut. Chwilę później do bramki strzeżonej przez Oiera trafił bowiem Duje Cop, chociaż część źródeł jako strzelca tego gola podaje... Enesa Ünala. Turek, który część minionej jesieni spędził na Ciudad de Valencia uderzył w światło bramki, ale jeszcze przed linią dotknąć zdołał ją jego chorwacki partner z ataku Puceli.

Sytuacja Żab skomplikowała się jeszcze bardziej chwilę później, kiedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Nikola Vukcević. Real Valladolid dzięki temu wypunktował Levante zaledwie 120 sekund po tej sytuacji, kiedy to wspaniałym golem popisał się Nacho Martínez.

Ostatecznie Levante uległo beniaminkowi i po raz pierwszy w obecnym sezonie znalazło się w strefie spadkowej. Jeśli nie zdobędzie punktów w meczu z Deportivo Alavés, poważnie grozi mu nawet samo dno ligowej tabeli.

Real Valladolid - Levante UD 2:1 (0:0)
27.09.2018, Estadio José Zorrilla, 20:00

Gole: 50' Duje Cop, 56' Nacho Martínez - 47' Sergio Postigo

Valladolid: Masip; Moyano (Leo Suárez, min 81), Nacho, Calero, Kiko Olivas, Toni Villa, Alcaraz, Míchel Herrero, Cop (Borja Fernández, min 75); Óscar Plano (Antoñito, min 71), Enes Ünal.

Levante: Oier; Pedro López (Moses Simon, min 87), Postigo, Chema, Luna; Morales, Vukcevic, Campaña, Bardhi; Roger (Boateng, min 67), Mayoral (Jason, min 73).

Kartki: Antoñito - Morales, Campaña (żółte), Vukcević (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: Medié Jiménez

Widzów: 16 440