sobota, 16 września 2017

Wielkie Derby! 1:1 z Valencią

Levante wciąż jest niepokonane w Primera División. W dzisiejszych Derbach Walencji podopieczni Juana Muñiza zremisowali 1:1.

To miały być wielkie Derby Walencji i takie rzeczywiście były, szczególnie w pierwszej połowie. Obie drużyny znajdują się od początku sezonu w naprawdę niezłej formie i było to też dzisiaj widoczne.

Choć początkowo Levante miało przewagę, to goście w 31. minucie objęli prowadzenie. Rodrigo Moreno najpierw rozprowadził piłkę na prawą stronę do Andreasa Pereirę, a Brazylijczyk odwdzięczył się mu, dośrodkowując napastnikowi Valencii na głowę. Raúl zdołał jeszcze musnąć piłkę, ale ta ostatecznie wpadła do siatki.

Już pięć minut później mogło być 0:2. Po dośrodkowaniu tym razem z prawej strony i główce Miny piłka obiła poprzeczkę, po czym trafiła wprost do Carlosa Solera. Jego dobitkę w fenomenalnym stylu wybronił jednak Raúl Fernández.

Żaby jeszcze przed przerwą zdołały jednak wyrównać. W 41. minucie Pedro López dośrodkował z lewej flanki, piłka została wybita przez jednego z defensorów Valencii, lecz trafiła wprost pod nogi Enisa Bardhiego. Macedończyk z półwoleja idealnie przymierzył i pokonał bezradnego Neto.

Levante mogło zejść nawet do szatni z prowadzeniem, lecz w ostatniej akcji pierwszej połowy w sytuacji stuprocentowej, kiedy bramkarz Nietoperzy wypluł piłkę przed siebie, fatalnie przestrzelił Jason.

W drugiej połowie to Valencia bardziej dążyła do strzelenia drugiego gola, ale Levante skutecznie odpierało kolejne ataki Los Che. Ostatecznie mecz zakończył się jednak sprawiedliwym podziałem punktów - pierwszym od marca 2013.

Levante UD - Valencia CF 1:1 (1:1)

16.09.2017, Ciudad de Valencia, 13:00

Gole: 41' Enis Bardhi - 31' Rodrigo Moreno

Levante: Raúl Fernández; Pedro López, Chema, Postigo, Toño; Campaña (Doukouré, min 80), Jefferson Lerma (Róber Pier, min 46), Jason, Bardhi, Ivi; Álex Alegría (Samu García, min 58).

Valencia: Neto; Montoya, Garay, Murillo, Gayà: Kondogbia, Parejo, Carlos Soler, A. Pereira (Guedes, min 60); Santi Mina (Zaza, min 72), Rodrigo.

Kartki: Postigo, Bardhi - Parejo (wszyscy żółte)

Sędzia: Del Cerro Grande

Widzów: 23 084