piątek, 22 września 2017

Cóż za wynik, cóż za gole! 3:0 z Realem Sociedad

Levante wciąż nie przegrało w lidze i nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić. Żaby pokonały 3:0 Real Sociedad i nadal są w czołówce Primera División.

Chyba nikt nie spodziewał się przed startem tego sezonu, że ekipa z Ciudad de Valencia po pięciu kolejkach La Ligi będzie miała na swoim dziewięć punktów i ani razu nie zejdzie z boiska pokonana. Po udanym inauguracji z Villarrealem piłkarze Granotas zremisowali trzy mecze, by wreszcie w piątej serii gier odnieść drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Przed meczem z Realem Sociedad niewiele wskazywało na to, że zakończy się on tak wysoką wygraną podopiecznych Juana Muñiza. Baskowie nieźle rozpoczęli sezon i w lidze po raz pierwsi zostali zatrzymani dopiero w ubiegły weekend w spotkaniu z Realem Madryt.

Czwartkowy mecz lepiej rozpoczęli goście, choć najklarowniejszą sytuację w pierwszych minutach stworzyło sobie Levante. Najpierw strzał Toño, a potem dobitkę Jasona w fenomenalnym stylu wybronił jednak Gerónimo Rulli.

To, co wydarzyło się w ostatniej minucie pierwszej połowy, z pewnością przejdzie do historii Levante. Morales idealnie dograł piłkę na nogę Chemy, a ten kapitalnym wolejem pokonał bezradnego argentyńskiego bramkarza Sociedad. Było to jedno z najpiękniejszych trafień, jakie kiedykolwiek oglądaliśmy na Ciudad de Valencia.

W drugiej połowie Real długo przesiadywał na połowie Levante, ale niezbyt wiele z tego wynikało. Na kwadrans przed końcem Żaby zdołały porwać się na kontrę, która zakończyła się faulem na Moralesie w polu karnym i podyktowaniem rzutu karnego dla gospodarzy. Tego na gola dość szczęśliwym strzałem zamienił sam poszkodowany.

W samej końcówce Levante zyskało szansę na strzelenie kolejnego gola ze stałego fragmentu gry. Tym razem tuż przed polem karnym faulu dopuścił się Diego Llorente, za który sędzia pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Do rzutu wolnego podszedł Enis Bardhi i... kapitalnym strzałem dał Żabom trzeciego gola w tym spotkaniu.

Wynik się już nie zmienił, Levante wygrało po raz drugi w tym sezonie i po pięciu meczach ma na swoim koncie dziewięć punktów, tyle samo co Real Sociedad. Obie drużyny znajdują się w strefie europejskich pucharów.

Levante UD - Real Sociedad 3:0 (1:0)
21.09.2017, Ciudad de Valencia, 22:00

Gole: 45' Chema Rodríguez, 75' José Luis Morales (karny), 89' Enis Bardhi

Levante: Raúl Fernández; Pedro López, Chema, Postigo, Toño; Róber Pier, Jason (36' Ivi), Bardhi, Campaña (67' Doukouré), Morales (81' Samu García); Álex Alegría

Sociedad: Rulli, Gorosabel (67' Álvaro Odriozola), Elustondo (72' Canales), Llorente, De la Bella, Illarramendi, Zubeldia, Xabi Prieto, Vela, Juanmi, Willian José (58' Jon Bautista)

Kartki: Chema, Bardhi (żółte) - Llorente (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: Jesús Gil Manzano

Widzów: 17 632