sobota, 8 kwietnia 2017

Sergio León - nowa strzelba Levante?

Sergio León to zdecydowanie najbardziej wyróżniający się zawodnik Osasuny w obecnym sezonie. Okazuje się, że po prawdopodobnym spadku Los Rojillos do Segunda División może on trafić do Levante.

28-latek trafił do drużyny z Nawarry przed obecnym sezonem z Elche. Chociaż jego zespół zawodzi i jest bardzo bliski ponownego spadku do Segunda, mając na swoim koncie zaledwie 14 punktów po 30 meczach, to sam piłkarz prezentuje się całkiem solidnie. W Primera División strzelił osiem goli i dołożył do tego jeszcze dwie asysty. 

Chociaż kontrakt napastnika wygasa dopiero w 2020 roku, a klauzula jego odejścia wynosi 12 milionów euro, zmniejszy się ona drastycznie po spadku Gorritxoak. Wówczas Levante będzie go mogło wykupić za tylko około trzy miliony euro. To wciąż pozwoli Granotas niemal wyrównać najwyższy transfer w historii klubu, kiedy zimą 2016 roku kupiono za przeszło 3,2 miliona euro Mauricio Cuero.

Być może o tym transferze hiszpańskie media wspominały kilka dni temu w kontekście tego rekordowego. Wciąż nie jest bowiem pewne, jak będzie wyglądać przednia linia Levante w przyszłym sezonie.

źr.: własne/Marca | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz