środa, 9 grudnia 2015

Kolejny powiew optymizmu. 1:1 z Espanyolem

Drugi mecz w ciągu ostatnich dni przeciwko Espanyolowi Barcelona zakończył się ponownie remisem 1:1. Tym razem jednak Levante zaprezentowało się ze znacznie lepszej strony.

W stolicy Katalonii kibice w poniedziałkowy wieczór obejrzeli całkiem niezłe widowisko. Po indywidualnym błędzie Enzo Roco w 5. minucie piłkę przejął Jefferson Lerma i z łatwością pokonał Pau Lópeza.

Od tego momentu inicjatywę w pierwszej połowie przejęli już jednak gospodarze. Gracze Papużek byli jednak przed przerwą zbyt nieskuteczni i nie zdołali strzelić gola.

To udało im się dopiero na początku drugiej części. Drużynową akcję Espanyolu, w której duży udział miał były zawodnik Levante, Felipe Caicedo, wykończył wprowadzony po przerwie na boisko Gerard Moreno.

Potem swoje okazje mieli jeszcze podopieczni Rubiego, jednak ani strzał dobrego tego dnia Xumetry, ani też próba Casadesús nie dała Levante drugiego gola.

W pojedynkach Żab z Papużkami na razie mamy więc idealny remis. Obie drużyny spotkają się ponownie już 15 grudnia, w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Króla również na Cornellà-El Prat.

RCD Espanyol - Levante UD 1:1 (0:1)
7.12.2015, Estadio Cornellà-El Prat, Barcelona, 20:30

Gole: 55' Gerard Moreno - 5' Lerma

Espanyol: Pau López, Javi López, Álvaro, Enzo Roco, Fuentes, Diop, Víctor Sánchez, Hernán Pérez, Víctor Álvarez (76' Burgui), Asensio (46' Gerard Moreno), Caicedo

Levante: Rubén Martínez, Pedro López, David Navarro, Zou Feddal, Toño, Simao, Camarasa (73' Casadesús), Jefferson Lerma, Rubén García, Morales (63' Xumetra), Deyverson (80' Roger)

Kartki: Diop, Caicedo, Gerard Moreno, Enzo Roco - Jefferson Lerma, Casadesús, Xumetra, Toño, Pedro López

Sędzia: Carlos Velasco Carballo

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD