niedziela, 8 listopada 2015

Niezłe Levante tylko zremisowało. 1:1 z Deportivo

Levante zdobyło wreszcie punkty, ale w domowym pojedynku z Deporitvo liczono na więcej. Żaby z gośćmi z Galicji zremisowały tylko 1:1.

Pierwsze niemal pół godziny należało do Deportivo. Zawodnicy z północy trafili w m.in. poprzeczkę po rzucie rożnym. Zwieńczeniem dobrej dyspozycji Depor był siódmy gol w tym sezonie Lucasa Péreza w 21. minucie.

Od tej pory na boisku istnieli już tylko właściwie zawodnicy Levante. Dużo zagrożenia stwarzali po stałych fragmentach gry, szczególnie rzutach rożnych. Swoje sytuacje mieli też jeszcze przed upływem pierwszej połowy Roger i Lerma.

Na wyrównanie trzeba było jednak poczekać do 52. minuty. Wówczas to kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Víctor Camarasa, potwierdzając tym samym swoją niezłą dyspozycję w tym sezonie.

W końcówce Levante mogło jeszcze strzelić zwycięskiego gola, ale dobrze dysponowany w bramce rywali był Lux.

Żaby po tym spotkaniu mają na swoim koncie siedem punktów i wciąż zamykają tabelę Primera División. Deportivo jest dziewiąte.

Levante UD - Deportivo La Coruña 1:1 (0:1)
7.11.2015, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 18:15

Gole: 21' Camarasa - 52' Lucas Pérez

Levante: Rubén Martínez, Pedro López, Zou Feddal, David Navarro, Toño, Simao, Camarasa, Jefferson Lerma (46' Casadesús), Rubén García, Morales (79' Verza), Roger (63' Ghilas)

Deportivo: Lux, Laure (88' Cani), Arribas, Sidnei, Fernando Navarro, Mosquera, Celso Borges, Fede Cartabia (62' Oriol Riera), Fayçal Fajr, Jonás Gutiérrez (62' Juanfran), Lucas Pérez

Kartki: Toño, Casadesús, Simao - Celso Borges, Fernando Navarro (wszyscy żółte)

Sędzia: Carlos del Cerro Grande

Widzów: 13 771