poniedziałek, 11 maja 2015

Wielkie emocje na Ciudad de Valencia. Ostatecznie 2:2 z Atlético

Po bardzo dobrym i emocjonującym spotkaniu Levante zremisowało z Atlético 2:2. Żaby tym samym są już blisko zapewnienia sobie utrzymania w Primera División.

Emocjonująco w Walencji było już od samego początku. Griezmann zagrał fantastyczną piłkę w pole karne, po strzale Mandżukić świetnie w bramce zachował się jednak Mariño, który w fantastycznym stylu wybronił też dobitkę Ardy Turana.

Levante próbowało się odgryźć już chwilę później. Po niezłym dośrodkowaniu Sissoko całkiem udanym strzałem głową popisał się David Barral. Doświadczonemu Hiszpanowi gola udało się strzelić w 31. minucie. Wówczas po centrze Moralesa w pole karne piłkę podbił jeszcze Miranda, ta trafiła pod nogi Ivána Lópeza, który idealnie dograł ją pod nogi 32-latka, obchodzącego w niedzielę swoje urodziny.

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Już trzy minuty później zamieszanie w polu karnym Levante wykorzystał Tiago, który dośrodkował w kierunku Guilherme Siqueiry. 29-letni Brazylijczyk idealnie odnalazł się pod bramką Mariño i doprowadził do wyrównania.

To był jednak naprawdę niezły dzień Ivána Lópeza. Młody defensor Levante w 62. minucie popisał się indywidualną szarżą zakończoną wstrzeleniem piłki w pole karne. Ostatecznie futbolówkę strącił Kalu Uche, umieszczając ją tym samym w siatce Oblaka.

Ostatecznie jednak na Ciudad de Valencia padł remis. W 79. minucie rezerwowy w tym meczu Fernando Torres wykorzystał dośrodkowanie Koke z rzutu rożnego i głową dał remis mistrzom Hiszpanii. Jeszcze w końcówce, po kolejny kornerze świetnym strzałem popisał się José Giménez, ale wynik już się nie zmienił i Levante zremisowało z Atlético 2:2.

Levante UD - Atlético Madryt 2:2 (1:1)
10.05.2015, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 12:00

Gole: 31' Barral, 62' Kalu Uche - 34' Siqueira, 79' Fernando Torres

Levante: Mariño - Iván López, Vyntra, Ramis, Juanfran, Toño - Sissoko, Camarasa (84' José Mari), Morales (90' Ivanschitz) - Kalu Uche (85' Rafael Martins), Barral

Atlético: Oblak - Juanfran, Miranda, Giménez, Siqueira - Tiago (68' Saúl), Gabi (73' Raúl García), Koke, Arda Turan - Griezmann, Mandzukic (61' Fernando Torres)

Kartki: Toño, Barral - Tiago, Miranda (wszyscy żółte)

Sędzia: Alejandro José Hernández Hernández

Widzów: 19 300

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Jorge Ramírez / Levante UD