poniedziałek, 18 maja 2015

Słodko-gorzka przegrana z Deportivo. Jest utrzymanie!

Deportivo La Coruña pokonało Levante na Riazor 2:0, ale ta porażka nie ma aż tak gorzkiego smaku. Dzięki innym wynikom, Żaby na kolejkę przed końcem utrzymały się w Primera División!

Lucas Alcaraz miał jasno określony cel na to spotkanie: nie przegrać i widać było, że ustawieniem swojego zespołu (aż pięciu obrońców i trzech środkowych pomocników w wyjściowym składzie!) dążył do tego.

Deportivo przez pierwsze minuty nie mogło więc się przedostać pod pole karne Mariño. Pierwszego gola w 20. minucie udało się zdobyć nie z gry, ale po stałym fragmencie. Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego przez Lucasa Péreza trafiła idealnie do Lopo, który nieco ekwilibrystycznym strzałem pokonał golkipera Levante, który był bliski dobrej interwencji.

W drugiej połowie świetną okazję zmarnował asystent przy pierwszym golu Galicjan, czyli Pérez. Na nieco dziesięć minut przed końcem Riazor jednak oszalało ze szczęścia po raz drugi. Juanfran kapitalnym strzałem z rogu pola karnego pokonał bezradnego w tamtej sytuacji Mariño.

Levante zagrało fatalny mecz, nie stworzyło sobie żadnej poważnej okazji, ale biorąc pod uwagę brak powracającego po kontuzji Kalu Uche i zawieszonego za kartki Davida Barrala, można wybaczyć Lucasowi Alcarazowi tak defensywne ustawienie. Po meczu zawodnicy Żab nie kryli swojego szczęścia z tego, że udało im się wywalczyć utrzymanie. Stało się tak, ponieważ punkty zgubiły Almería oraz Eibar. Depor dzięki wygranej też ma szansę na utrzymanie, ale warto zaznaczyć, że w ostatniej kolejce zmierzy się na Camp Nou z Barceloną.

Real Sociedad - Levante UD 3:0 (1:0)
17.05.2015, Estadio Municipal de Riazor, La Coruña, 19:00

Gole: 20' Lopo, 79' Juanfran

DeportivoFabricio, Laure, Lopo, Sidnei, Manuel Pablo (10' Juan Domínguez), Bergantiños, Borges, Salomao, Luisinho, Lucas Pérez, Oriol Riera (65' Juanfran)

Levante: Mariño, Iván López (72' Rafael Martins), Vyntra, Ramis, Juanfran, Toño, Simao, José Mari, Sissoko (46' El Zhar), Morales, Casadesús

Kartki: Oriol Riera, Lopo, Luisinho - Sissoko, Casadesús (wszyscy żółte)

Sędzia: José Luis González González

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD