niedziela, 15 lutego 2015

Porażka wliczona w cenę. 5:0 dla Barcelony

Są porażki wliczone w cenę trudnego dla każdej z drużyn sezonu. Do takich meczów zaliczają się te z Barceloną. Przegrana Levante 0:5, nawet na terenie rywala, powinna jednak martwić.

W całym spotkaniu dominowała ostatnio świetnie grająca Duma Katalonii, a pierwszą bramkową sytuację stworzyła sobie w 17. minucie, kiedy to fenomenalne podanie Messiego wykorzystał Neymar. Chwilę później Żaby mogły nawet odpowiedzieć, ale po aucie piłkę niecelnie uderzył Barral.

Błąd Kalu Uche i stratę Nigeryjczyka na własnej połowie wykorzystał Marc Bartra, który posłał idealną piłkę w kierunku Messiego, a ten bez problemów pokonał Mariño. Przed przerwą Barca mogła prowadzić nawet 3:0, ale po świetnym dośrodkowaniu Adriano do Pedro i strzale tego drugiego bardzo dobrze interweniował golkiper Levante.

Podopieczni Alcaraza potrafili przetrzymać bez straty gola kwadrans drugiej części. W 60. minucie Busquets zagrał jednak piłkę nie z tej ziemi do Pedro, ten odegrał do Messiego, a Argentyńczyk podwyższył na 3:0.

Sześć minut później lider Blaugrany skompletował hat-tricka. Wówczas to arbiter zdecydował się odgwizdać rzut karny za faul Ivána Lópeza na Neymarze, a 27-latek bez problemów pokonał po raz trzeci Mariño.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Luis Suárez i to on zakończył tego dnia strzelanie na Camp Nou. Uczynił to jednak w stylu najlepszych, popisując się świetną przewrotką po dośrodkowaniu Adriano.

Barcelona absolutnie zasłużenie wygrała z Levante aż 5:0, a Żaby jakby od początku wiedziały, że są w tym meczu skazane na porażkę. Nie powalczyły, a szkoda, bo przecież w przeszłości potrafiły postraszyć zarówno Real, jak i właśnie Dumę Katalonii.

FC Barcelona - Levante UD 5:0 (2:0)
15.01.2015, Camp Nou, Barcelona, 17:00

Gole: 17' Neymar, 38' 60' 66' (karny) Messi, 73' Suárez

Barcelona: Bravo - Montoya, Marc Bartra, Mascherano, Adriano - Busquets, Xavi, Rakitić (61' Sergi Roberto), Pedro, Neymar (66' Luís Suárez), Messi

Levante: Mariño - Iván López (70' Jason), Ramis, David Navarro, Toño - Simao, Diop (77' José Mari), Xumetra, Morales - Kalu Uche (61' Casadesús), Barral

Kartki: Busquets - Iván López, Barral (wszyscy żółte)

Sędzia: Mario Melero López

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca