niedziela, 5 października 2014

Diop i Vyntra z powołaniami

Pape Diop i Loukas Vyntra otrzymali powołania na najbliższe spotkania swoich reprezentacji, które czekają ich już w najbliższym tygodniu.

Diop wraz z reprezentacją Senegalu zmierzy się w dwóch spotkaniach z Tunezją w ramach eliminacji Pucharu Narodów Afryki. Lwy Terangi 10 października podejmą Orły Kartaginy u siebie, z kolei 15 października zagrają rewanż na wyjeździe. Warto dodać, że będą to dwa bardzo ważne spotkania dla obu drużyn, które pod dwóch rozegranych kolejkach z sześcioma punktami plasują się na czele grupy G. Do turnieju z każdej grupy awansują po dwa najlepsze zespoły oraz ogółem najlepszy trzeci zespół. Diop w tegorocznych eliminacjach meczu jeszcze nie zagrał.

Z kolei przed Vyntrą i reprezentacją Grecji chyba jeszcze ważniejsze pojedynki. Hellada w pierwszym meczu eliminacji Euro 2016 poległa na pustym stadionie w Pireusie z Rumunią 0:1, a 50-krotny reprezentant nie rozegrał ani minuty. Teraz mistrzów Europy z 2004 roku czeka wyjazdowe starcie z Finlandią i mecz przed własną publicznością z Irlandią Północną. Oba te mecze podopieczni Claudia Ranieriego muszą wygrać, jeśli myślą o spokojnym awansie na czempionat we Francji.

Powołanie do reprezentacji Hiszpanii do lat 17 dostał także młodzieżowiec Levante, Pepelu. Kadrę La Roja czekają dwa starcia eliminacji Euro U-17 z Niemcami.

źr.: własne / Mundo Levante; foto: Zimbio

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz