wtorek, 23 września 2014

Historia lubi się powtarzać. 0:5 z Barceloną

Na inaugurację zeszłego sezonu Levante poległo na Camp Nou z Barceloną aż 7:0. Tym razem, już u siebie, Żaby poniosły kolejną wysoką porażkę z Katalończykami, ulegając im 0:5.

Tym samym zespół prowadzony jeszcze przez Mendilibara wciąż nie strzelił jeszcze pierwszego w tym sezonie gola w lidze.

Nie dziwi fakt, że niemal całe spotkanie toczyło się pod dyktando drużyny prowadzonej przez Luisa Enrique. Zdumiewać jednak może, że w ekipie z Walencji tak naprawdę zabrakło nawet walki.

Trzeba jednak przyznać, że mecz z wicemistrzami Hiszpanii mógł się dla gospodarzy rozpocząć świetnie. Już na początku spotkania błąd popełnił Mathieu, Morales wyszedł niemal sam na sam z Bravo, ale zdecydował się dogrywać piłkę do Casadesúsa, którego jednak ubiegł wracający Rakitić.

Emocje do 41' minuty tego spotkania były jednak całkiem duże. Co prawda pierwszego gola osiem minut wcześniej strzelił Neymar, ale do tego momentu obrona Levante prezentowała się całkiem nieźle. Wówczas defensorom przydarzył się klops, Vyntra sfaulował Messiego, a za to przewinienie wyleciał z boiska. Genialny Argentyńczyk jedenastki jednak nie wykorzystał.

Od tego momentu na boisku istniała już tylko ekipa z Katalonii. Dwie minuty później Diop zgrał głową piłkę, ta jednak wpadła wprost pod nogi Rakiticia, a Chorwat popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu.

W drugiej połowie gole już się tylko dokładały. W 56' minucie swoje drugie trafienie w Primera División zdobył młodziutki Sandro, Siedem minut później czwartego gola dołożył Pedro, a spotkanie uwieńczyło trafienie Messiego na kwadrans przed końcem.

Levante UD - FC Barcelona 0:5 (0:2)
21.09.2014, Estadio Ciudad de Valencia, 21:00

Gole: 33' Neymar, 43'  Rakitic, 56' Sandro, 63' Pedro, 76' Messi

Levante: Jesús - Toño, Rodas, Vyntra, Pedro López - Camarasa, Simao, Diop (60' Sissoko) - Casadesús, Morales (58' Ivanschitz), Barral (71' Rubén).

Barcelona: Bravo - Jordi Alba, Mascherano, Mathieu, Dani Alves - Rakitić, Busquets (61' Xavi), Iniesta (70' Sergi Roberto) - Pedro, Messi, Neymar (71' Sandro)

Kartki: Vyntra (czerwona), Morales - Mascherano, Busquets (wszyscy żółte)

Sędzia: José Luis González González

źr.: własne / Levante UD; foto: Levante UD / Jorge Ramírez