czwartek, 25 września 2014

Wreszcie zwycięstwo! 1:0 z Granadą

Levante odniosło długo wyczekiwane premierowe w tym sezonie zwycięstwo. Ekipa Mendilibara pokonała na wyjeździe 1:0 Granadę.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Już na samym początku Jesúsa próbował pokonać wypożyczony z Espanyolu John Cordóba, ale piłka po jego przewrotce znacznie minęła bramkę strzeżoną przez byłego golkipera Realu Madryt. Ten sam zawodnik miał kolejną okazję na strzelenie gola kilkanaście minut później.

W międzyczasie niezłym strzałem z dystansu popisał się Morales. Jeszcze przed przerwą Roberto mógł zostać pokonany przez Barrala, ale piłka doświadczonemu Hiszpanowi została zagrana nieco za mocno.

Druga połowa rozpoczęła się dla Żab rewelacyjnie. Rubén García rozpoczął od niemal połowy indywidualny rajd, który skończył się pierwszym w tym sezonie golem dla Levante. Młody skrzydłowy popisał się strzałem zza szesnastki, przedtem mijając kilku obrońców drużyny z Andaluzji.

21-latek miał zdecydowanie swój dzień. Chwilę po strzeleniu gola piłka po jego strzale z rzutu wolnego z dwudziestu kilku metrów trafiła w poprzeczkę.

Ostatecznie jednak Granada nie zdołała wyrównać i Levante odniosło bardzo ważną wygraną. Wielkim pozytywem jest również fakt, iż Żaby wreszcie potrafiły zdobyć gola.

Granada CF - Levante UD 0:1 (0:0)
24.09.2014, Estadio Nuevo Los Cármenes, 22:00

Gole: 46' Rubén García

Granada: Roberto - Nyom, Babin, Foulquier, Murillo - Iturra (46' Javi Márquez), Fran Rico, Piti (58' Juan Carlo) - Machís, Jhon Córdoba (58' Success), El Arabi

Levante: Jesús - Pedro López, David Navarro, Héctor Rodas, Toño - Diop (91' Sissoko), Camarasa (81' Simao), Rubén García - Morales (75' Ivanschitz), Casadesús, Barral

Kartki: Fran Rico - Diop, David Navarro, Héctor Rodas, Rubén García, Jesús, Camarasa (wszyscy żółte)

Sędzia: Alfonso Javier Álvarez Izquierdo

źr.: własne / Levante UD; foto: Levante UD / Jorge Ramírez