niedziela, 21 września 2014

Przełamać fatalną passę. Zapowiedź meczu z Barceloną

Spotkania z FC Barceloną w ostatnich latach dla Levante były różne. W jednym Żaby potrafiły zagrać naprawdę nieźle i wydrzeć cenne punkty światowemu gigantowi, a w innym zaliczyć prawdziwy blamaż. Na Ciudad de Valencia o powtórzenie meczu z zeszłego sezonu będzie jednak bardzo trudno.

Historia niezbyt łaskawa
Minęło już ponad dziesięć lat od tego, jak Levante po raz ostatni wygrało z Barceloną. W styczniu 2004 roku ekipie prowadzonej wówczas przez słynnego Manuela Preciado udało się wygrać u siebie w Pucharze Króla z Dumą Katalonii 1:0. W rewanżu jednak Blaugrana pokonała ekipę z Walencji 3:1 i to ona awansowała dalej.

O osiągnięciach w lidze przeciwko Barcelonie nie można zbyt wiele dobrego napisać. Po powrocie w 2010 roku do ekstraklasy Levante tylko raz wyrwało punkty Katalończykom i miało to miejsce w zeszłym sezonie. Wówczas to na Ciudad de Valencia Levante prowadziło nawet 1:0, by ostatecznie zremisować tamto spotkanie 1:1. Dzisiaj o powtórzenie takiego wyniku będzie jednak bardzo trudno.

Kadrowe rewolucje
Tego lata zarówno w Levante jak i w Barcelonie zaszły poważne zmiany personalne. Zmienili się trenerzy, odeszli bramkarze. W stolicy Katalonii udało się jednak pozyskać bardzo ciekawych piłkarzy, z Luisem Suárezem na czele. Urugwajczyka w spotkaniu z Żabami jeszcze zabraknie, zagrać będzie mógł dopiero w hitowym starciu z Realem Madryt.

Wydaje się jednak, że Lusi Enrique miał jednak nieco łatwiejsze zadanie do wykonania w Barcelonie, niż José Luis Mendilibar w Levante. Ten drugi z nich na Ciudad de Valencia ma jeszcze masę luk do uzupełnienia, a i budżetów obu klubów lepiej chyba nie porównywać.

Prognoza
Celem numer jeden Levante w spotkaniu z Barceloną wcale nie musi być gra na zero z tyłu. Trzeba strzelić wreszcie premierowego gola w tym sezonie, bo po czterech kolejkach Żaby są jedyną drużyną na pierwszych dwóch poziomach rozgrywkowych, która jeszcze tego nie dokonała. A taka gra do przodu może kosztować utratę punktów. Przegrana z ligowym gigantem z pewnością jest wliczona z cenę trudnego sezonu, ale przeciwko Katalończykom należy się zaprezentować z jak najlepszej strony.

Ostatnie pięć ligowych meczów Levante z Valencią
19.01.14 Levante 1:1 Barcelona
18.08.13 Barcelona 7:0 Levante
20.04.13 Barcelona 1:0 Levante
25.11.12 Levante 0:4 Barcelona
11.04.12 Levante 1:2 Barcelona

Przewidywane składy
Levante: Jesús Fernández - Toño, Vyntra, Héctor Rodas, Pedro López - Simao, Sissoko, Camarasa - Xumetra, Morales, Casadesús

Barcelona: Bravo - Jordi Alba, Mathieu, Piqué, Dani Alves - Busquets, Iniesta, Rakitić - Pedro, Messi, Munir

Sędzia: José Luis González González

Typ Moje Levante: 1:3

foto: zimbio.com

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz