poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Klątwa wciąż trwa. 0:2 z Villarrealem

Levante nie przełamało fatalnej klątwy i nie zdołało wygrać na inaugurację sezonu. W derbowym meczu z Villarrealem podopieczni Mendilibara zagrali słabo i zasłużenie przegrali 0:2.

W pierwszej połowie dogodne szanse na pokonanie Jesúsa Fernándeza miał Giovani dos Santos, ale były zawodnik Barcelony był tego dnia bardzo nieskuteczny. Kiedy w jednej z akcji z dużą łatwością minął Issama El Adouę, ale fatalnie przestrzelił. Z kolei Denis Czeryszew próbował byłego bramkarza Realu Madryt pokonać głową. Zabrakło mało, bo piłka odbiła się od poprzeczki.

Levante przez całą pierwszą część prezentowało się słabo i gdyby nie strzał Víctora Camarasy, to tak naprawdę nie byłoby w przypadku Żab o czym pisać. Fakt faktem, że dobrze prezentował się jeszcze Jordi Xumtera, który dostał szansę gry w pierwszym składzie.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, ale odpowiedź gości była piorunująca. W 56' minucie błąd przy przecięciu piłki popełnił El Adoua, wykorzystał to Ikechukwu Uche, który najpierw minął bezradnego Marokańczyka, a potem trafił do siatki.

Chwilę później mogło być już 0:2, ale po indywidualnej akcji Czeryszewa piłkę zdołał wyciągnąć Fernández, ta jeszcze potoczyła się przy linii bramkowej, trafiła pod nogi Moi Gómeza, ale jego strzał został w cudownym stylu wybroniony przez Nikosa.

Rosjanin gola wreszcie jednak strzelił, z kolei 20-letni Hiszpan zaliczył asystę. Wszystko zaczęło się w 86' minucie, a całą akcję rozprowadził najpierw inny zmiennik, Javi Espinosa.

Levante próbowało jeszcze strzelić honorowego gola. Dobre wejście zaliczył debiutujący w Primera División Rafael Martins, mógł nawet wpisać się na listę strzelecką, ale nie trafił głową do niemal pustej bramki. Żaby miały też słupek, w który trafił głową Casadesús po świetnej centrze Nikosa.

Ostatecznie jednak ekipa z Ciudad de Valencia nie przełamała klątwy i znowu nie wygrała na inaugurację sezonu Primera División.

Levante UD - Villarreal CF 0:2 (0:0)
24.08.2014, Estadio Ciuad de Valencia, 23:00

Levante: Jesús - Pedro López, Navarro, El Adoua, Nikos - Simão, Camarasa (63' Rubén García) - Xumetra, Casadesús, Ivanschitz (56' Víctor Pérez) - Barral (72' Rafael)

Villarreal: Asenjo - Rukavina, Gabriel, Víctor Ruiz, Jaume Costa - Cani (63' Espinosa), Bruno, Trigueros, Czeryszew - Giovani dos Santos (80' Vietto), Uche (63' Moi Gómez)

Kartki: Pedro López - Jaume Costa, Giovani, Uche (wszyscy żółte)

Sędzia: David Fernández Borbalán

Widzów: 12 600

źr.: własne / Levante UD; foto: Levante UD / Jorge Ramírez