niedziela, 23 marca 2014

Zwycięstwo w Małych Derbach. Levante B 2:0 Valencia Mestalla

Levante UD B pokonało w niedzielnym meczu Valencię Mestalla 2:0 i tym samym wciąż walczy o utrzymanie w Segunda División B. Gole dla Żab strzelili Altares i Higón.

Mecz rozpoczął się całkiem wyrównanie. Żadna z drużyn nie umiała wywalczyć sobie klarownej przewagi. Wydawało się jednak, że od 20' minuty łatwiej grać będzie się gościom, gdyż wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Jason.

Nic jednak bardziej mylnego. Dziesięć minut później siły się bowiem wyrównały. Golkiper gości, Jaume sfaulował w polu karnym Rubéna Fonte, a arbiter tego meczu zdecydował się pokazać bramkarzowi Nietoperzy czerwoną kartkę, dyktując jednocześnie rzut karny dla gospodarzy, którego nie wykorzystał jednak Andy. Jego strzał z jedenastego metra świetnie wybronił Álex Sánchez. W następnej jednak akcji, po rzucie rożnym, piłkę do siatki rezerwowego bramkarza Valencii skierował Miguel Altares i Levante prowadziło 1:0.

Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie. Salva Ruiz popełnił błąd, który został wykorzystany przez podopiecznych José Gómeza. Gola zaliczył ocierający się o pierwszą drużynę José Higón.

W drugiej połowie goście próbowali wyrównać, ale ani Hiroshi, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie, ani żaden inny piłkarz nie zdołali pokonać dobrze broniącego dzisiaj między słupkami Leandro.

Levante B wciąż jest w strefie spadkowej, ale dzięki zwycięstwu nad lokalnym rywalem, strata do bezpiecznej strefy zmalała do pięciu punktów.

Levante UD B - Valencia Mestalla 2:0 (2:0)
23.03.2014, Estadio Ciudad Esportiva de Bunyol, Walencja, 12:00

Gole: 33' Altare, 37' Higón

Levante UD B: Leandro - Polaco, Mossa, Altares, Expósito - Álvaro, Higón (89' Jordi), Camarasa - Fonte (80' Traver), Andy (68' Fer), Jason

Valencia Mestalla: Jaume - Leuko, Gayá (64' Nacho Vidal), Ayala, Salva Ruiz - Zahibo (32' Álex Sánchez), Roberto, Mario - Álex Cortell (64' Hiroshi), Chumbi, Molina

Kartki: Jason, Álvaro, Ovejero, Andy, Traver (wszyscy żółte), Jason (czerwona za drugą żółtą) - Jaume (czerwona), Nacho Vidal, Rober (żółte)

Sędzia: González González

źr.: własne/Valencia CF; foto: Levante UD Radio; Levante UD