niedziela, 3 listopada 2013

Szczęścia już dość. Levante przegrywa z Granadą

Piti pulsa el interruptor
Navas uratował remis w Sewilli. Wcześniej Diop trafił w Celtą w samej końcówce. Tym razem jednak szczęścia Żabom zabrakło i przegrały one z Granadą 0:1.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, który po raz kolejny pokazali, że siła ofensywna zespołu z Walencji jest naprawdę duża. W 23' minucie w polu karnym sfaulowany został Nabil El Zhar. Sędzia Carlos Clos Gómez nie miał żadnych wątpliwości i podyktował rzut karny. Sam Marokańczyk jedenastki jednak nie wykorzystał, uderzając w sam środek bramki strzeżonej przez Roberto.

Apagón en el
barrio de Orriols

W pierwszej połowie więcej emocji już nie było. Były one za to w przerwie, kiedy to idealnie pasowałby cytat: Ciemność, widzę ciemność! Na Estadio Ciudad de Valencia zgasły bowiem reflektory i druga połowa zaczęła się z pewnym opóźnieniem.

Osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy drugą stuprocentową sytuację zmarnowała ekipa gospodarzy. Po świetnym dograniu z prawej strony boiska przed szansą na gola stanął Baba Diawara. Senegalczyk jednak niezbyt dobrze przyjął sobie piłkę, mimo to doszedł do niezłej sytuacji i uderzył na bramkę. Górą był ponownie bramkarz gości.

Piti Granada

Chwilę później niezłym strzałem wykazał się Recio. W odpowiedzi okazję na zdobycie gola miał po raz kolejny El Zhar, ale znowu to Roberto był górą.

Potem na boisku dominowali już goście. W 77' minucie Navas uratował swoją drużynę przed starą gola, świetnie interweniując na linii bramkowej po tym, jak dośrodkowanie Buonanotte próbował wykorzystać El-Arabi.

W 90' minucie Andaluzyjczycy dopięli jednak swego. Po strzale Pitiego z rzutu wolnego błąd popełnił bramkarz gospodarzy i tak oto padł gol dla gości.

Levante nie zdołało już się po tym ciosie podnieść i przegrało pierwsze od 5 października spotkanie. Ekipa Joaquina Caparrósa zajmuje w tabeli ósme miejsce. Granada jest jedenasta.

Levante UD - Granada CF 0:1 (0:0)
3.11.2013 Estadio Ciudad de Valencia, 19:00

LevanteNavas - Lopez, Vyntra, Rodas, Navarro, Juanfran - El Adoua, Diop (69' Pinto) - Lell (46' Ivanschitz), Garcia (76' Nong), El Zhar - Baba Diawara

Granada: Roberto - Nyom (64' Foulquier), Diakhate, Murillo, Angulo - Recio, Iturra, Rico - Pereira (60' Brahimi), El-Arabi, Buonanotte (78' Piti)

Kartki: Garcia, Lopez - Murillo, Angulo, Diakhate (wszyscy żółte)

Sędzia: Carlos Clos Gómez