sobota, 30 listopada 2013

Levante w kryzysie. Przegrana 1:0 z Getafe

Pedro León, una lágrima en el desierto
Nieudanie zakończyło się kolejne już spotkanie Levante w Primera División. Podopieczni Joaquina Caparrósa przegrali na wyjeździe z Getafe 1:0, mimo że przez dużą część spotkania to Żaby miały przewagę. Ostatecznie jednak czwarta porażka drużyny z Walencji z rzędu stała się faktem.

W pierwszej połowie na boisku wiało dosłownie nudą. Jedną z lepszych akcji przeprowadzili wspólnie Diego Castro i Adrián Colunga, jednak ten drugi znacznie przestrzelił nad bramką Javiego Jiméneza. Dla 26-letniego golkipera był to debiut od pierwszych minut w Primera División.

Najlepszą sytuacją Żab w pierwszej połowie była ta, którą wypracował Diop. Senegalczyk nieźle dośrodkował, ale niecelnie główkował Loukas Vyntra.

Na początku drugiej połowy nieodpowiedzialnie zachował się Rafa, który stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym na rzecz Davida Barrala. Doświadczony napastnik posłał piłkę do Nabila El Zhara. Strzał Marokańczyka musnął jednak minimalnie jednego z piłkarzy gospodarzy i minął bramkę. Chwilę potem po rzucie rożnym świetną sytuację miał Barral, ale jego główkę dobrze wybronił Moya.

Levante za sprawą Vyntry gola wreszcie strzeliło, ale nie został on zaliczony. Grek w momencie wykonania rzutu rożnego przez Diopa był bowiem na spalonym.

Pierwszą groźniejszą sytuacją Azulones miał Diego Castro. Jego strzał z dużą łatwością wybronił jednak Jiménez.

Druga poważniejsza akcja Getafe w drugiej połowie okazała się być decydującą dla losów meczu. Simão Mate wybijając piłkę, trafił w Diego Castro. Piłka odbiła się wprost pod nogi Pedro Leóna. Były skrzydłowy Realu Madryt oddał piłkę do Castro, ten znowu podał ją do 27-latka, który ostatecznie pokonał Jiméneza.

Levante rzuciło się za odrabianie strat. Najlepszą sytuację miał Sérgio Pinto, któremu piłkę wyłożył Aloys Nong. Strzał Portugalczyka odbił się jednak od poprzeczki.

Żaby ostatecznie nie wyrównały i ostatecznie przegrały 1:0. Dla graczy Joaquina Caparrósa była to czwarta porażka z rzędu w lidze. Z kolei drużyna prowadzona przez Luisa Garcíę mogła odetchnąć po ostatnim linczu, który został na niej dokonana przez Atletico Madryt (Getafe przegrało wówczas 7:0).

Getafe CF - Levante UD 1:0 (0:0)
29.11.2013 Estadio Coliseum Alfonso Pérez, Getafe, 20:00

Gole: 79' Pedro Leon

Getafe: Moya, Arroyo, Rafa, Alexis, Escudero, Borja, Mosquera (75′ Gavilan), P. Leon (88′ Rodriguez), Sarabia, D. Castro, Colunga (60′ Ciprian)

LevanteJimenez, P. Lopez, Vyntra, Nikos, Juanfran, Diop, Simao (83′ Nong), Xumetra, El-Zhar (75′ Pinto), R. Garcia, Barral (83′ Angel)

Kartki: Escudero, Borja, Leon - Pinto (wszyscy żółte)

Sędzia: Prieto Iglesias