niedziela, 24 listopada 2013

Żółta łódź podwodna zatopiła Żaby! Levante 0:3 Villarreal

Z pewnością ta niedziela dla Levante nie będzie byt wesoła. Drużyna prowadzona przez Joaquina Caparrósa przegrała na własnym stadionie z Villarrealem aż 0:3. O losach całego spotkania zadecydował faul Keylora Navasa z 10' minuty, za którego to Kostarykanin otrzymał czerwoną kartkę.

Tak naprawdę pierwszą godną odnotowania uwagi sytuacją jest właśnie ta, kiedy to Uche wychodził na czystą pozycję i golkiper Levante sfaulował Nigeryjczyka. Filar defensywy Żab zasłużenie wyleciał za to zagranie z boiska, a szansę na swój debiut dostał Javi Jimenez, który zastąpił Jordiego Xumetrę. Hiszpan jednak nie zdołał obronić strzału Bruno i w 13' minucie mieliśmy 1:0.

Dziesięć minut później szkoleniowiec gospodarzy musiał dokonać kolejnej zmiany. Kontuzjowanego Babę Diawarę zastąpił Ruben Garcia, który meczu nie rozpoczął w pierwszej jedenastce tylko przez to, że ostatnio przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii U-21.

W pierwszej połowie gracze El Submarine spokojnie mogli podwyższyć prowadzenie. Jonathan Pereira trafił w poprzeczkę, a świetną sytuację na drugie swoje trafienie miał Bruno, jednak jego strzał wybroniony został w świetnym stylu przez Jimeneza.

Uche se aprovechó con superioridad

W drugiej połowie zawodnicy z Walencji nie potrafili wypracować sobie żadnej klarownej sytuacji. Do nich dochodzili natomiast goście, a po wielu próbach swoją szansę wykorzystał na kwadrans przed końcem Uche, który dostał świetne podanie od Bruno.

Na minutę przed końcem spotkania Nigeryjczyk zaliczył drugiego w tym meczu gola, dobijając w świetnym stylu nożycami piłkę.

Levante przegrało trzeci mecz z rzędu i wypadło z pierwszej dziesiątki. Villarreal to absolutna rewelacja tego sezonu. Drużyna prowadzona przez Marcelino zajmuje na razie czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Levante UD - Villarreal CF 0:3 (0:1)
24.11.2013 Estadio Ciudad de Valencia, 12:00

Gole: 13' Bruno Soriano (karny), 74' 89' Ikechukwu Uche

Levante: Keylor Navas - Christian Lell, Loukas Vyntra, David Navarro, Juanfran - Papa Diop (66' David Barral), Simao Mate - Jordi Xumetra (12' Javi Jimenez), Nabil El Zhar, Andreas Ivanschitz - Baba Diawara (24' Ruben Garcia)

Villarreal: Sergio Asenjo - Bojan Jokic, Mateo Musacchio, Mario Gaspar, Gabriel Paulista - Cani, Bruno Soriano, Hernan Perez  (62' Javier Aquino), Manu Trigueros  (78' Tomas Pina) - Jonathan Pereira (66' Jeremy Perbet), Ikechukwu Uche

Kartki: Navas (czerwona), Juanfran (żółta) - Musacchio (żółta)

Sędzia: David Fernandez Borbalan