niedziela, 8 grudnia 2013

Wicelider Segunda División lepszy. Porażka w 1/16 finału Pucharu Króla!

Recreativo v Levante
Nieudanie zakończył się pierwszy mecz w 1/16 finału Pucharu Króla. Levante przegrało na wyjeździe z Recreativo Huelva. Żaby uległy 1:0, tracąc gola w samej końcówce spotkania.

Na Estadio Columbino mecze lepiej rozpoczęli goście. Pierwszą sytuację w meczu miał Sergio Pinto. W 16' odważną próbę podjął Víctor Camarasa. Strzał młodego pomocnika drużyny z Walencji został jednak wybroniony przez Rubéna.

W 27' minucie swoją szansę na gola miał Araújo, ale jego główkę ze spokojem wyłapał Keylor Navas. Chwilę później pokonać Kostarykanina próbował Ezequiel.

Druga połowa lepiej zaczęła się dla gospodarzy. Dobrym podaniem wykazał się Ruyman, ale Arana nie trafił dobrze w piłkę. Gdyby to uczynił, to bramkarz Żab miałby poważne problemy z obroną ewentualnego strzału.

El Decano defiende su renta en el Ciutat

Zaskoczeniem z pewnością była zmiana aktywnego w tym spotkaniu El Zhara. Marokańczyka zastąpił znacznie bardziej defensywnie grający Pedro Ríos. Chwilę po tej zmianie kolejną okazję na zdobycie gola miał Pinto.

Kolejne sytuacje obu drużyn nie były skuteczne. Decydujący był rzut wolny podyktowany w 89' minucie. Stały fragment gry świetnie wykonał Antón, a piękny strzał głową zanotował Ruymán. 27-latek zdobył, jak się potem okazało, decydującą dla losów meczu gola.

Levante przegrało na wyjeździe z wiceliderem Segunda División i w rewanżu na Estadio Ciudad de Valencia będzie musiało odrabiać jednobramkową zaliczkę Andaluzyjczyków.

Recreativo Huelva - Levante 1:0 (0:0)
7.12.2013, Estadio Colombino, Huelva, 22:00

Gole: 89' Ruymán
Recreativo: Rubén; Araujo, Menosse, Vega, Ruymán; J.Vázquez; Gallegos (89′ Naranjo), Larena (86′ Zambrano); Antón, Ezequiel; Arana (77′ Joselu).

Levante: Keylor Navas; P.López, Vyntra, Juanfran, Nikos; Simao, Camarasa; Xumetra (65′ Barral), S.Pinto (87′ Diop), El-Zhar (55′ Pedro Ríos); Nong.

Kartki: Ezequiel, Zambrano - Simao, Nong (wszyscy żółte)

Sędzia: González González