wtorek, 22 października 2013

Szczęście tym razem dla Levante. Wygrana 1:0 z Celtą!

El Levante marcó al final del encuentro y se llevó la victoria de Balaídos.
Levante pokonało w pierwszym poniedziałkowym spotkaniu hiszpańskiej Primera Division Celtę Vigo 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył na minutę przed końcem Diop.

Diop y Charles, en una acción del choque, con una cortina de agua de fondo.Przez pierwszy kwadrans spotkania toczonego przy potężnej ulewie obie drużyny stworzyły sobie po jednej klarownej sytuacji.
Do dośrodkowania z lewego skrzydła w 11' minucie doszedł David Navarro i tylko dobra interwencja Yoela uratowała gospodarzy przed stratą bramki. Odpowiedzią była kombinacyjna akcja Celty zmarnowana w ostatniej fazie przez Santi Minę. Zawodnik gospodarzy zbyt długo zwlekał ze strzałem.

Podopieczni Luisa Enrique uzyskali przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie specjalnie potrafili skutecznie zaatakować przeciwnika.
Así de cabizbajo se retiró Luis Enrique al finalizar el choque.
W przerwie meczu miała miejsce awaria oświetlenia dlatego druga odsłona rozpoczęła się z opóźnieniem. Na szczęście udało się przywrócić stan właściwy na stadionie w Galicji.
Antes de empezar la segunda parte se interrumpió el encuentro 20 minutos por un apagón.
Z ponad 70% przewagi w posiadaniu piłki wynikły w drugiej połowie dwie bardzo dobre sytuacji dla Celty. Nolito i Charles byli tymi zawodnikami, którzy nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. Cały zespół Luisa Enrique zagrał dziś nieudolnie, nie potrafił wykorzystać swoich atutów i został skarcony w ostatnich sekundach za sprawą Diopa.

Celta Vigo - Levante UD 0:1 (0:0)
21.10.2013 Estadio Balaidos, 20:00

Gole: 90' Diop

LevanteKeylor Navas - Pedro Lopez, Hector Rodas, David Navarro, Juanfran - Papakouli Diop, Simao, Jordi Xumetra - Ruben Garcia (46' Nabil El Zhar), Andreas Ivanschitz (60' Loukas Vyntra), Baba (71' David Barral)

Real: Yoel - Toni, David Costas, Hugo Mallo, Fontás - Oubiña, Krohn-Dehli (46' Alex Lopez), Rafinha, Charles, Nolito (70' Orellana), Santi Mina (82' David Rodriguez)

Kartki: Rafinha, Orellana - Jordi Xumetra (wszyscy żółte)

Sędzia: Alfonso Alvarez Izquierdo

źr: primeradivision.pl; fot.: marca.es; video: vimeo.com/dule-kaltz1966