sobota, 31 sierpnia 2013

Jest pierwsze zwycięstwo! 2:1 Rayo

De la pesadilla al sueño
Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Levante, którzy pokonali 2:1 na wyjeździe Rayo Vallecano. Bohaterem drużyny z Walencji okazał się Andreas Ivanschitz, który w doliczony czasie gry zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Bliski wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie w 15. minucie był Galvez. Piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła jednak w poprzeczkę. Tymczasem kilkanaście minut później na prowadzenie niespodziewanie wyszli goście. Do bramki Rayo trafił Ruben Garcia, który wykorzystał podanie Pedro Lopeza.

Piłkarze Rayo Vallecano starali się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie doczekali się kolejnych goli i do szatni na przerwę w lepszych humorach schodzili goście z Walencji.

W 61. minucie gospodarze doznali poważnego osłabienia, bowiem czerwoną kartką za brutalny faul ukarany został Bangoura. Tym samym piłkarze z Madrytu musieli grać w dziesiątkę. Nie przeszkodziło to im jednak w doprowadzeniu do wyrównania. W 79. minucie uczynił to Larrivey, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Trashorrasa.

Trzy minuty przed zakończeniem spotkania gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale strzał Trasshorrasa wybronił bramkarz Levante. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry Levante zdobyło bramkę na wagę trzech punktów. Zwycięstwo jedenastce z Walencji zapewnił Andreas Ivanschitz, który pojawił się na boisku w trakcie drugiej połowy.

Levante UD - Sevilla FC 0:0 (0:0)
25.08.2013 Camp Nou, Barcelona, 21:00

Rayo: Ruben Martinez - Tito, Galvez, Zabala, Nacho - Trashorras, Niguez - Bangoura, Adrian Gonzalez (56' Larrivey), Iago Falque (5' Embarba, 70' Fernandez) - Bueno

Levante: Keylor Navas; Pedro López, Navarro, Vyntra, Juanfran (64' El Zhar); El Adoua, Sergio Pinto (62' Diop) - Xumetra - Rubén, Pedro Ríos (72' Ivanschitz), Barral

Kartki: Gonzalez, Galvez, Trashorras (wszyscy żółte), Bangoura (czerwona) - Pedro López, Juanfran, Barral (wszyscy żółte)

Sędzia: Pérez Montero

Widzów: 8 890

źr.: primeradivision.pl, marca.es; fot.: lasprovincias.es, marca.es