Sen o Europie Rayo wciąż trwa. Levante przegrywa 2:3

El sueño europeo del Rayo sigue vivo
źr.: marca.es
Dużo bramek i wiele emocji było w dzisiejszym spotkaniu 36. kolejki Primera División, w którym to Levante podejmowało Rayo Vallecano na Estadio Ciudad de Valencia.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości z Madrytu, którzy na prowadzenie wyszli w 21' minucie. O ile strzał Franco Vázqueza został jeszcze zablokowany przez obrońców, to przy dobitce Piti'ego, Keylor Navas nie miał już żadnych szans.

W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło. Siedem minut po przerwie gola wyrównującego zdołał strzelić Robert Acquafresca, któremu dobrą piłkę podał Rubén García.

Rayo się jednak nie poddawało. Zaledwie 180 sekund później Franjirrojos ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą, kiedy to świetną akcję gości wykończył wspomniany już wcześniej Vázquez, który dobił piłkę sparowaną przez Navasa.

W 72' minucie Alejandro Domínguez nieźle zakręcił obroną Żab w polu karnym i ostatecznie został sfaulowany przez Garcię. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piti.

Na cztery minuty przed końcem spotkania nadzieję Levante dał Vicente Iborra, który wykorzystał podanie po świetnej szarży, którą popisał się Rubén García, który tym samym zrehabilitował się za faul z 72' minuty.

Ostatecznie jednak Levante nie zdołało doprowadzić do remisu, przegrało 2:3 i nadal zajmuje trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Żaby na zwycięstwo czekają już od... 30 marca. Z kolei Rayo dzięki kompletowi punktów zachowują szansę na europejskie puchary.

19.05.2013 (godz. 12:00), Walencja (Estadio Ciudad de Valencia)
Levante UD - Rayo Vallecano 2:3 (0:1)
Gole: 52' Robert Acquafresca 86' Vicente Iborra - 20' Piti 56' Franco Vazquez 72' Piti (karny)

Kartki: 16' Christian Lell 89' Robert Acquafresca - 12' Adrian Gonzalez 12' Alejandro Dominguez 50' Alejandro Galvez 82' Javier Fuego 84' Ruben (wszyscy żółte)

LevanteKeylor Navas - Christian Lell (74' Rodas), David Navarro, Nikos Karabelas, Loukas Vyntra - Simão, Vicente Iborra - Pedro Rios, Michel (61' Valdo), Nabil El Zhar (46' Garcia), Robert Acquafresca

Rayo: Ruben - Anaitz Arbilla, Jordi Figueras, Nacho, Alejandro Galvez - Javier Fuego (83' Jordi Amat), Franco Vazquez,  Adrian Gonzalez (68' Roberto Trashorras), Piti - Alejandro Dominguez, Alberto Perea (57' Jose Carlos)

Sędziował: Alberto Undiano Mallenco

źródła: primeradivision.pl, futbol1.pl