sobota, 3 listopada 2018

Multum okazji, ale tylko jeden gol. 1:1 z Lugo

Levante biło głową w mur, ale ostatecznie udało mu się wywalczyć tylko remis 1:1 w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Króla na wyjeździe z CD Lugo. Rewanż 5 grudnia.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie, kiedy to po mocnym strzale zza szesnastki niefortunnie interweniował zastępujący w składzie Oiera Aitor Fernández. Wypluł on piłkę tuż pod nogi Cristiana Herrery, który bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Levante odpowiedziało dopiero w drugiej połowie. W 53. minucie świetnym podaniem popisał się Doukouré, który idealnie wypatrzył Borję Mayorala. Ten płaskim strzałem pokonał Varo i tym samym strzelił swojego pierwszego gola dla Levante.

Druga połowa ogólnie okazała się ciekawsza. Chwilę później Mayoral obił bowiem jeszcze poprzeczkę, natomiast sytuację sam na sam z Juanem Muñizem świetnie wybronił Aitor. W końcówce Varo obronił jeszcze w niezłym stylu strzał Antonio Luny, natomiast po uderzeniu Jasona gospodarzy uratował słupek.

CD Lugo - Levante UD 1:1 (1:0)
30.10.2018, Estadio Anxo Carro, 18:30

Gole: 10' Cristian Herrera - 53' Borja Mayoral

Lugo: Varo; José Carlos, Luís Ruiz, Bernardo, Iriome; Juan Muñiz, Azeez, Aburjania (Donoso, min 76), Escriche (Jona, min 46), Campillo, Cristian Herrera (Lazo, min 59).

Levante: Aitor Fernández; Pedro López, Róber Pier, Chema, Luna; Samu García (Jason, min 73), Prcic, Doukouré, Moses Simon (Bardhi, min 83); Mayoral, Dwamena.

Kartki: Escriche - Pedro López y Dwamena (żółte)

Sęzia: González Fuertes

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca