niedziela, 29 października 2017

Blisko 1/8 finału Copa 2:0 z Gironą

Levante po zeszłorocznej wpadce z Cádiz tym razem nie zamierza skończyć swojej przygody z Pucharem Króla już na pierwszej przeszkodzie. Żaby wygrały z Gironą na wyjeździe 2:0.

Pierwszy cios gospodarzom piłkarze Granotas zadali na pięć minut przed zejściem na przerwę. Po kontrze i świetnym sprincie Moralesa piłkę na czystą pozycję dostał Emmanuel Boateng. Ghańczyk ze spokojem wykończył akcję i tym samym strzelił swojego pierwszego gola dla Levante.

W drugiej połowie goście dobili Gironę, strzelając bramkę po rzucie rożnym. Najwyżej w powierze wyskoczył Cheick Doukouré i po niezbyt dobrej interwencji Bono zapewnił Levante niezłą zaliczkę przed rewanżem.

Termin rewanżowego spotkania pomiędzy tymi dwiema ekipami dopiero zostanie ustalony.

Girona FC - Levante UD 0:2 (0:1)
26.10.2017, Estadi Montilivi, 20:30

Gole: 40' Emmanuel Boateng, 62' Cheick Doukouré

Girona: Bono; Maffeo (Aday, min 76), Ramalho, Muniesa, C.Planas, Mójica; A.Granell, Timor, Douglas Luiz; Marlos Moreno, Olunga.

Levante: Oier; Shaq, Róber Pier, Cabaco, Toño; Lukić, Doukouré, Samu García (Chema, min 82), Morales (Ivi, min, min 69), Bardhi (Jefferson Lerma, min 63); Boateng.

Kartki: Ramalho, Kayode - Lukić, Morales, Samu García

Sędzia: Sánchez Martínez

Widzów: 6 446