poniedziałek, 13 marca 2017

Muñiz stworzył potwora. 4:0 z Realem Valladolid

Teraz można to już chyba śmiało powiedzieć: Muñiz stworzył prawdziwą maszynę do wygrywania. Levante wygrało na wyjeździe z Realem Valladolid 4:0 i pewnie zmierza po powrót do Primera División.

Żaby mogą okazać się najlepszym zespołem w całej historii Segunda División. Sobotnie zwycięstwo nad Pucelą było już dwudziestym w obecnym sezonie. Granotas dołożyły do tego jeszcze póki co pięć remisów i cztery porażki, ostatnią pod koniec stycznia z Alcorcón. Nikt w przeszłości nie miał na tym etapie liczby 65 punktów.

Do końca sezonu pozostało jeszcze mnóstwo kolejek, a Levante jest nie tylko już bliskie awansu, ale także pobicia rekordu Deportivo z kampanii 11/12. Drużyna z Galicji zakończyła ówczesne rozgrywki z dorobkiem 91 oczek.

Sobotnie starcie Estadio José Zorrilla gracze z Walencji potraktowali po prostu jako kolejny przystanek w drodze po swój nadrzędny cel, czyli powrót do elity. Strzelanie rozpoczął w 24. minucie powracający po absencji za czerwoną kartkę Roger, który tym samym z 18 golami na koncie wysunął się na czoło klasyfikacji najskuteczniejszych. Kwadrans później było już 0:2, kiedy to Sergio Postigo wykorzystał dośrodkowanie Natxo Insy. Defensor za swój świetny występ w sobotę został nominowany do tytułu gracza 29. kolejki. Insa doznał natomiast drobnego urazu kostki, który nie tylko był powodem zmiany w przerwie, ale być może powstrzyma to też pomocnika przed udziałem w kolejnym meczu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Swojego drugiego gola w sezonie na mniej więcej kwadrans przed końcem zdobył José Luis Morales. Chwilę później do bramki trafił z kolei Jason. Dla prawoskrzydłowego była to już dziewiąta bramka w obecnych rozgrywkach.

Rywalem Levante w następnej kolejce będzie pogrążona w marazmie i strefie spadkowej Almería. Przed własną publicznością Żaby nie powinny mieć z Andaluzyjczykami większych problemów. Początek w niedzielę o godzinie 12.

Real Valladolid - Levante UD 0:4 (0:2)
11.03.2017, Estadio José Zorrilla, 18:00

Gole: 24' Roger, 38' Postigo, 74' Morales, 78' Jason

Valladolid: Pau Torres; Markel, Guitián, Álex Pérez, Balbi (Ángel, m.46); Leao (Anuar, m.74), Míchel (De Tomás, m.57), Jordán, Álex López; Villar, Jose

Levante: Raúl; Pedro López, Rober Pier, Postigo, Toño; Natxo Insa (Verza, m.46), Lerma, Casadesús (Espinosa, m.88), Montañés (Morales, m.66); Jason, Roger.

Sędzia: Medié Jiménez

Kartki: Pau Torres, Jordán (żółte),

Widzów: 8 563