środa, 29 marca 2017

Levante popłynęło. 1:1 z Mallorcą

Levante w sobotę zdecydowanie zaliczyło potknięcie na Iberostar. Tak należy bowiem nazwać remis 1:1 z walczącą o utrzymanie Mallorcą.

Żaby nie miały łatwego zadania, bowiem choć Wyspiarze zaciekle walczą o uniknięcie degradacji do Segunda B, u siebie w ostatnich pięciu spotkaniach ligowych przegrali tylko raz.

Levante prowadzenie objęło stosunkowo szybko, bo już w 16. minucie. Goście przeprowadzili szybką akcję środkiem boiska, potem Víctor Casadesús rozprowadził futbolówkę do Pedro Lópeza. Po dośrodkowaniu kapitana Granotas ta trafiła do Rogerta, który w nieco ekwilibrystyczny podał ją do Jasona, który mocnym uderzeniem umieścił ją w siatce.

Mimo wielu sytuacji podopieczni Muñiza nie potrafili zdobyć drugiego gola. Bohaterem gospodarzy zostało dwóch doświadczonych zawodników: Roberto Santamaría oraz Ion Ansotegi. Pierwszy wrócił do bramki Mallorki po blisko czterech miesiącach i popisał się kilkoma świetnymi paradami, spośród których jedna została wybrana interwencją 31. kolejki. Drugi z kolei dał Los Bermellones wyrównanie w 71. minucie, które padło po rzucie wolnym bitym przez Thierry'ego Moutinho.

Wcześniej Levante straciło jednego ze swoich defensorów. Mniej więcej po godzinie gry boisko z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki musiał opuścić Rober. Z kolei już w 9. minucie z powodu kontuzji z placu gry zszedł Jefferson Lerma. Według pierwszych doniesień, będzie pauzować przez aż około osiem tygodni.

Żaby do Walencji wróciły z jednym punktem, ale ich przewaga nad trzecim w tabeli Cádiz wciąż jest ogromna i wynosi obecnie aż 19 oczek.