wtorek, 22 listopada 2016

Ups... Wpadka Levante. 2:0 dla Oviedo

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie sobotni mecz zawodnicy Levante. Real Oviedo okazał się lepszy od Żab, wygrał 2:0 i przerwał świetną passę piłkarzy z Walencji.

Zdecydowanie nie był to mecz, który poszedł po myśli podopiecznych Muñoza. W ulewnym deszczu lepsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze. W pierwszej połowie w poprzeckzę trafił Pereira. Najlepszą okazję dla Levante miał natomiast Campaña, ale jego strzał zza pola karnego minął się z bramką strzeżoną przez Juana Carlosa.

Bierność defensywy Granotas udało się wykorzystać podopiecznym Fernando Hierro dopiero w 60. minucie. Piłka została posłana do Pereiry, jego strzał w świetnym stylu zatrzymał jednak Raúl. Futbolówka poszybowała wysoko do góry, aż w końcu znalazła się na głowie Michu, który wykorzystał przy tym swój wzrost. Dla byłego gracza Swansea czy Napoli było to premierowe trafienie w tym sezonie.

Na niemal kwadrans przed końcem gospodarze podwyższyli wynik. Jonathan Pereira wykorzystał grząską murawę na Estadio Carlos Tartiere i wbił piłkę do siatki bramki bezradnego w tej sytuacji Raúla.

Potem Levante próbowało odpowiedzieć, swoje okazje na zdobycie gola mieli Morales i Postigo, ale ostatecznie do Real Oviedo wyszedł z tego pojedynku zwycięski. Dla Żab sobotnia porażka była pierwszą od 17 września, kiedy to przegrali z Córobą. Levante zachowało jednak oczywiście fotel lidera Segunda División, ale przewaga nad drugą Gironą stopniała do zaledwie siedmiu punktów. Oviedo jest czwarte.

Real Oviedo - Levante UD 2:0 (0:0)
19.11.2016, Estadio Carlos Tartiere, 18:00

Gole: 60' Michu, 73' Pereira

Oviedo: Juan Carlos; Christian, David Fernández, Verdés, Fernández; Torró; Susaeta (Nando, m. 76), Rocha, Linares (Erice, m. 75); Pereira (Vila, m. 85)

Levante: Raúl Fdez; Pedro López (Rubén García, m. 69), Postigo, Chema, Toño García; Campaña, Natxo Insa (Casadesús, m. 66), Morales, Jason; Lerma (Espinosa, m. 82), Roger.

Kartki: Linares, Christian , David Rocha - Lerma, Chema, Casadesús

Sędzia: Francisco Manuel Arias López

źr.: własne/Marca | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca