czwartek, 5 maja 2016

Juanfran kończy karierę: Nie tak to miało wyglądać

Nie tak miało wyglądać pożegnanie z futbolem jednego z największych piłkarzy Levante w historii. Juanfran opuści klub, choć jak sam przyznaje, chciał tego dokonać w zupełnie innych okolicznościach.

39-latek swoją decyzję o zawieszeniu butów na kołku ogłosił po przegranym meczu z Málagą (3:1) na Rosaledzie.

- Nie są to sytuacje łatwe, ale przyszedł ten czas. Wiele wskazuje na to, że nie zagram już więcej. Przez sześć lat byłem z Levante w Primera División i dla mnie to duży sukces. Najważniejsza jest jednak teraźniejszość, a ta wskazuje na to, że kończę karierę, zostawiając Levante w Segunda División - mówił rozżalony.

- Teraz jest czas na chwilę refleksji. Na pewno nie spadliśmy przez porażkę tutaj, na Rosaledzie. Ten wynik jedynie odebrał nam ostatnią szansę na utrzymanie. Te 36 kolejki to był jakiś dramat. Szatnia jest mocno wkurwi*na. W tym meczu podobnie jak w wielu innych wiedzieliśmy, że trzy punkty są potrzebne. Niestety.

Juanfran jest wychowankiem Levante. Karierę w klubie z Ciudad de Valencia rozpoczął w 1994 roku, kiedy klub występował w Segunda División B. Trzy lata później dołączył do Valencii, skąd w 1999 trafił do Celty. Tam przeżył jedne z najlepszych lat swojej kariery, trafił wówczas nawet do reprezentacji Hiszpanii, z którą zagrał na Mistrzostwach Świata 2002 (wystąpił w trzech z pięciu meczów La Furia Roja). W kolejnych sezonach grał w takich klubach jak Beşiktaş, Ajax, Real Saragossa i wreszcie AEK Ateny.

Do Levante powrócił po 13 latach w styczniu 2010 roku (początkowo na zasadzie wypożyczenia, po sezonie jako wolny zawodnik już na stałe). W sumie dla Żab zagrał w 169 spotkaniach Primera División, w wielu będąc ich kapitanem. Wraz z drużyną spędził nie tylko sześć sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej, grał również z nią w Lidze Europy.

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD

1 komentarz :

  1. szkoda Levante ...wolę was w PD niż te kurwy z getafe albo espanyolu ...

    OdpowiedzUsuń