wtorek, 3 maja 2016

¡Adiós Primera División! 3:1 dla Málagi

Levante przegrało decydujący o pozostaniu w Primera División mecz z Málagą. Piłkarze z La Rosaleda okazali się lepsi i wygrali 3:1. To oznacza, że po sześciu latach Żaby żegnają się z najlepszą ligą świata.

Los Boquerones zaczęli całkiem nieźle, od początku próbowali pokonać nieźle dysponowanego tego dnia jednak Diego Mariño. Również Levante próbowało jednak swoich szans, wyróżniali się Rossi oraz Morales.

W 29. minucie po akcji Żab piłkę do siatki wbił Cuero, ale arbiter nie uznał tego gola. Powtórki wykazały, że w tej sytuacji miał rację. W odpowiedzi poszła jednak akcja Málagi i... tak oto Duje Čop skierował pierwszego gola w tym spotkaniu.

Podopieczni Rubiego wyrównali na cztery minuty przed przerwą. Casadesús popisał się kapitalnym podaniem, a swojego siódmego gola w obecnym sezonie strzelił José Luis Morales. To jego pierwsze trafienie od lutowego starcia z Getafe.

W drugiej połowie Levante dążyło do wyjścia na prowadzenie. To powinno się udać na kwadrans przed końcem. Piłkę do siatki skierował po raz drugi Morales. Piłkarze Żab zdążyli już nawet pobiec i cieszyć się z gola, a sędzia Iñaki Vicandi Garrido pokazał na środek. Nagle jednak, po interwencji sędziego asystenta, zmienił zdanie. Jak pokazuję powtórki, popełnił fatalny błąd, być może błąd na wagę utrzymania.

Od tamtej pory zawodnicy z Walencji byli już kompletnie załamani. Parcie do przodu powodowało prowokowanie kontr. Po jednej z nich w 89. minucie swojego drugiego gola dla Málagi tego dnia strzelił Čop. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Castro.

Levante przegrało i tym samym straciło matematyczne szanse na pozostanie w Primera División. Podopieczni Rubiego po raz kolejni grali jednak całkiem poprawnie i można powiedzieć, że jest to honorowe pożegnanie z najwyższą klasą rozgrywkową.

Málaga CF - Levante UD 3:1 (1:1)
2.05.2016, Estadio La Rosaleda, 20:30

Gole: 30' 89' Čop, 93' Chory Castro - 42' Morales

Málaga: Ochoa; Rosales (Filipenko, min 11), Albentosa, Miguel Torres, Ricca; Camacho, Pablo Fornals (Duda, min 71), Juanpi (Atsu, min 61), Chory Castro; Čop, Charles

Levante: Mariño, Pedro López, Medjani, Zou Feddal, Juanfran (Verdú, min 85), José Mari (Camarasa, min 79), Verza, Mauricio Cuero, Morales, Rossi, Casadesús (Deyverson, min 68)

Kartki: Albentosa, Camacho - Casadesús, Juanfran, José Mari (wszyscy żółte)

Sędzia: Iñaki Vicandi Garrido

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD