niedziela, 17 kwietnia 2016

Bezcenne rzuty wolne! 2:1 z Espanyolem

Być może to przełomowy moment końcówki tego sezonu dla Levante. Żaby pokonały na Ciudad de Valencia w arcyważnym meczu Espanyol 2:1 i mocno zbliżyły się do bezpiecznej strefy.

Mecz z Papużkami rozpoczął się dla gospodarzy jak najgorszej tylko mógł. Już w siódmej minucie kompletny błąd w ustawieniu defensywy Levante wykorzystał Víctor Sánchez, który posłał idealne podanie w kierunku Hernána Péreza, a ten bez problemu pokonał Diego Mariño.

W przeciwieństwie do wielu poprzednich spotkań podopiecznych Rubiego z tego sezonu, Levante nie tylko zdołało jednak wyrównać, ale nawet kompletnie odmienić losy spotkania i to po dwóch rzutach wolnych. To szczególnie może dziwić, bowiem stałe fragmenty gry nie były dotąd zbyt dużą bronią w arsenale katalońskiego szkoleniowca.

Pierwszy rzut wolny to 23. minuta, kiedy to Pau López, bramkarz gości, został zmylony po tym, jak stały fragment wykonał Rossi. Ostatecznie młody golkiper przepuścił piłkę i tak oto padło wyrównanie.

Z minuty na minuty Levante prezentowało się coraz lepiej, ale nie mogło strzelić gola na 2:1. To wydarzyło się dopiero po przerwie, a dokładniej w 66. minucie. Tym razem do piłki podszedł Joan Verdú, a w polu karnym kapitalnie odnalazł się Carl Medjani. Jest to jego pierwszy gol dla Levante.

Ostatecznie wynik się już nie zmienił i Żaby triumfowały po raz pierwszy od Derbów Walencji. Jeśli Granada nie pokona Atlético, strata do bezpiecznej strefy będzie wynosić zaledwie dwa punkty.

Levante UD - RCD Espanyol 2:1 (1:1)
15.04.2016, Estadio Ciudad de Valencia, 20:30

Gole: 23' Rossi, 66' Medjani - 7' Hernán Pérez

Levante: Mariño, Pedro López (Mauricio Cuero, m.60), David Navarro, Medjani, Juanfran; Jefferson Lerma, Verza, Verdú, Morales (Camarasa, m.90); Rossi (Simao, m.73), Deyverson

Espanyol: Pau López, Javi López, Óscar Duarte, Álvaro, Rubén Duarte; Abraham (Enzo Roco, m.83), Diop, Víctor Sánchez; Hernán Pérez, Asensio (Burgui, m.70), y Caicedo (Gerard Moreno, m.70)

Kartki: Deyverson, Mauricio Cuero, Verza, Juanfran, Jefferson Lerma (wszyscy żółte)

Sędzia: Alejandro José Hernández Hernández

Widzów: 16 192