niedziela, 13 marca 2016

Miasto jest nasze! 1:0 w Derbach Walencji

Levante zagrało jeden z lepszych meczów w tym sezonie, czy to po prostu była bardzo słaba Valencia? To teraz nie ma większego znaczenia. Żaby wygrały w Derbach Walencji 1:0 i mocno zbliżyły się do bezpiecznej strefy.

To było zdecydowanie jedne z najlepszych spotkań Levante w tym sezonie. Drużyna Rubiego zagrała w Derbach tak jak przystało. Nie ustępowała, nie odpuszczała żadnej akcji, chociaż trzeba przyznać, że z pewnością swoje odegrała również bardzo słaba nie tylko tego dnia, ale w całym sezonie Valencia.

W pierwszej połowie swoje sytuacje mieli Morales ze strony Żab i Feghouli dla Nietoperzy. Szczególnie szansa Algierczyka powinna znaleźć się w bramce, ale kapitalnie w sytuacji sam na sam zachował się niesamowity tego dnia Mariño.

Decydująca dla losów spotkania była akcja z 65. minuty. To właśnie wtedy po wyrzucie z autu piłkę do bramki bezradnego w tej sytuacji Diego Alvesa skierował coraz lepszy Giuseppe Rossi. Na Ciudad de Valencia zapanował szał.

Od tamtego momentu Valencia chciała, ale jakby nie potrafiła odpowiedzieć. Swoje kolejne okazje dla Levante mieli natomiast Deyverson oraz wprowadzony na boisku w drugiej połowie Casadesús. Ostatecznie Żaby pokonały Nietoperze w Derbach Walencji i z 24 punktami na koncie gonią bezpieczną strefę!

Levante UD - Valencia CF 1:0 (0:0)
13.03.2016, Estadio Ciudad de Valencia, 12:00

Gole: 65' Giuseppe Rossi

Levante: Mariño; Lerma, Medjani, Feddal, Juanfran; Simao (Pedro López, 73'), Verza, Verdú, Morales; Rossi (Casadesús, 75'), Deyverson (Camarasa, 85').

Valencia: Alves; Cancelo (Barragán, 17'), Mustafi, Abdennour, Siqueira; Fuego, André Gomes (Rodrigo, 60'), Parejo; Feghouli, Alcácer, Piatti (Negredo, 70').

Kartki: Simao, Pedro López - Parejo, Abdennour, Fuego, Mustafi (wszyscy żółte)

Sędzia: Carlos del Cerro Grande

Widzów: 18 191