poniedziałek, 29 lutego 2016

"Żółta Łódź Podwodna" lepsza w Derbach Regionu. 3:0 dla Villarrealu

Los jugadores celebran la victoria tras sentenciar el partido con un...
To była zemsta drużyny prowadzonej przez Marcelino za jesienną porażkę na Ciudad de Valencia. Walczący o Ligę Mistrzów Villarreal pokonał Levante na El Madrigal, zwanym od tego sezonu Estadio de la Cerámica, 3:0 i utrzymuje swoją czwartą lokatę. Żaby znowu na dnie!

Wbrew wynikowi to było dość wyrównane, aczkolwiek wcale nieobfitujące w tak wiele sytuacji bramkowych. Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie. To właśnie wtedy Léo Baptistão wykorzystał poślizgnięcie się Davida Navarro i pech Mariño. Futbolówka przeleciała bowiem między nogami bramkarza Levante.

Dwadzieścia minut później było już 2:0. To właśnie wtedy do bezpańskiej piłki dopadł Adrián, który następnie popędził na bramkę strzeżoną przez golkipera Żab i podał do Samu Castillejo. Ten bez problemów umieścił ją w siatce.

Najlepszą sytuację dla zawodników Rubiego zmarnował w 37. minucie Morales. Rozgrywający swój życiowy sezon skrzydłowy zdołał nawet obrócić sobie obrońcę Villarrealu i przełożyć piłkę, ale jego strzał ostatecznie poszybował nad bramką strzeżoną przez Aréolę.

Trzeci cios nastał tuż po przerwie. W 48. minucie do sytuacji sam na sam z Mariño doszedł rewelacyjne tego dnia Adrián. Wypożyczony z Porto gracz z zimną krwią strzelił na 3:0.

Chociaż Levante próbowało jeszcze strzelić honorowego gola, to jednak od 56. minuty musiało radzić sobie w osłabieniu. Za faul w środkowej strefie żółtą kartkę ujrzał wtedy David Navarro. A jako, że było to jego drugie indywidualne upomnienie, to wyleciał z boiska.

SD Eibar - Levante UD 2:0 (1:0)
14.02.2016, Ipurua, 18:15

Gole: 12' Baptistão, 30' Castillejo, 48' Adrián

Eibar: Aréola; Bailly, Musacchio (Ruiz 46'), Bonera, Marín; Bruno, Trigueros (Pina 70'), Nahuel, Castillejo; Leo Baptistao, Adrián (Bakambu 74')

LevanteMariño; Lerma, Navarro, Medjani, Toño; Simao, Verza, Verdú (Camarasa 54'), Morales (Xumetra 73'); Rossi (Cuero 54'), Deyverson

Kartki: Navarro, Lerma, Verza  (wszyscy żółte), Navarro (czerwona za dwie żółte)

Sędzia: Alejandro José Hernández Hernández

Widzów: 16 619

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Marca