sobota, 20 lutego 2016

Wielki Morales, wielkie Levante! 3:0 z Getafe

Levante po raz kolejny poprowadzone w ofensywie przez José Luisa Moralesa pokonało w piątkowy wieczór Getafe aż 3:0. To było najwyższe domowe zwycięstwo Żab w obecnym sezonie.

Piątkowe spotkanie z Azulones od początku było anonsowane jako mecz, w którym po prostu trzeba zgarnąć komplet punktów. I już od początku to podopieczni Rubiego chcieli przejąć inicjatywę. Już w 4. minucie wynik otworzyć mógł Deyverson, ale jego strzał świetnie zatrzymał Guaita.

Morales miał tego dnia jednak inne plany i to on chciał rozpocząć strzelanie. Uczynił to w dodatku stylu typowym dla Leo Messiego. W 10. minucie skrzydłowy dostał piłkę niemal na linii środkowej i popędził na bramkę Guaity z dziecinną łatwością mijając defensorów gości. Tak właśnie padł fantastyczny gol na 1:0.

Odpowiedź gości mogła być niemal natychmiastowa, jednak w sytuacji sam na sam z Álvaro Vázquezem świetnie interweniował kapitalnie tego dnia dysponowany Diego Mariño.

Jeszcze przed przerwą kilkukrotnie Guaitę próbował pokonać Giuseppe Rossi. Włochowi udało to się wreszcie w 43. minucie, kiedy to pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Verginiego na Moralesie.

Po przerwie to Getafe dążyło do strzelenia kontaktowego gola. Najpierw jednak znowu pojedynek z Vázquezem wygrał Mariño, a w 71. minucie 25-latka przed kapitulacją uratował słupek.

W 81. było już po meczu. To właśnie wtedy Levante wyszło z kapitalną kontrą. Piłkę do Verdú rozprowadził oczywiście Morales. Katalończyk natomiast popisał się kapitalnym opanowaniem piłki, chociaż trzeba przyznać, że w tej akcji sprzyjało mu też szczęście. Ostatecznie po przełożeniu sobie piłki nowy nabytek Żab strzelił na 3:0.

Levante wygrało najwyżej od czasu zwycięstwa z Gijón 22 listopada. Warto mieć jednak na uwadze, że od tamtego meczu piłkarze Rubiego wygrali jeszcze tylko dwa inne spotkania. To jest trzecim, ale jakże ważnym. Jeśli Granada przegra swój mecz, pozwoli to Levante na awans na 19. miejsce.

Levante UD - Getafe CF 3:0 (2:0)
19.02.2016, Estadio Ciudad de Valencia, 20:30

Gole: 10' Morales. 43' Rossi (karny), 81' Verdú

Levante: Mariño; Jefferson Lerma, Medjani, David Navarro, Toño; Simao Mate, Verza, Verdú; Morales (Mauricio Cuero, 85'), Rossi (Casadesús, 75'), Deyverson (Camarasa, 46')

Getage: Guaita; Damián Suárez, Cala, Vergini, Yoda; Moi Gómez (Wanderson, 56'), Juan Rodríguez (Medrán, 71'); Víctor Rodríguez, Pedro León (Scepovic, 56'), Sarabia; Álvaro Vázquez

Kartki: Deyverson, Verza - Vergini, Guaita (wszyscy żółte)

Sędzia: José Luis González González

Widzów: 13 665