piątek, 18 grudnia 2015

Zaczęło się pięknie, skończyło fatalnie. 2:1 dla Espanyolu

To już koniec przygody w Pucharze Króla w tym sezonie. Espanyol wygrał rewanżowy mecz z Levante 2:1 i to Papużki zagrają dalej.

Spotkanie w stolicy Katalonii rozpoczęło się dla Levante wręcz wyśmienicie. Już w 8. minucie fantastycznego gola z rzutu wolnego dla Żab strzelił Verza.

Niestety gospodarze odpowiedzieli niecałe siedem minut później, kiedy to drużynową akcję wykończył Burgui.

Decydującego o losach awansu do 1/8 finału Pucharu Króla gola strzelił na początku drugiej części spotkania Felipe Caicedo, w przeszłości zawodnik Levante, który idealnie zastawił się i minął defensywę Żab.

Espanyol ostatecznie, mimo kilku groźnych sytuacji Granotas, dowiózł do końca wynik 2:1, awansował dalej, gdzie czeka już na nich Barcelona.

RCD Espanyol - Levante UD 2:1 (1:1)
15.12.2015, Cornella-El Prat, Barcelona, 21:00

Gole: 15' Burgui, 51' Caicedo - 8' Verza

Espanyol: Pau López, Javi López, Álvaro, Enzo Roco, Duarte, Diop, Víctor Sánchez (83' Salva Sevilla), Burgui (80' V. Álvarez), Asensio, Gerard Moreno (75' Mammadou), Caicedo.

Levante: Mariño, Iván López, David Navarro, Juanfran (85' Pepelu), Toño, Verza, José Mari, Morales (66' Traver), Xumetra, Casadesús (60' Ghilas), Roger

Kartki: Enzo Roco, Álvaro - Ghilas

Sędzia: Carlos del Cerro Grande

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: RCD Espanyol