poniedziałek, 14 grudnia 2015

Co dalej?! Przegrana 1:2 z Granadą

Noticia
Levante nie dało rady pokonać Granady i uległo na własnym stadionie ekipie z Andaluzji 1:2. To oznacza, że Żaby znajdują się na samym dnie tabeli Primera División.

Nie można powiedzieć, by Levante tego meczu wygrać nie chciało. Być może zabrakło trochę szczęścia, a może też po prostu umiejętności. I chociaż w istocie najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis, to jednak Granotas nie dały rady tego wyniku dowieźć do końca.

Pierwsza połowa nie była dużym widowiskiem. Emocje zaczęły się dopiero po przerwie. W 49. minucie kapitalnym podaniem do Adalberto Peñarandy popisał się Rubén Rochina. Wenezuelczyk pognał na bramkę strzeżoną przez Rubéna i ze spokojem umieścił piłkę w siatce.

Na wyrównanie kibice Levante musieli poczekać mniej więcej kwadrans. W 65. minucie kapitalnym dośrodkowaniem popisał się specjalista od rzutów wolnych, czyli Verza, który w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Pedro Lópeza, a gola strzelił Simao.

Kiedy wydawało się, że Żaby zdobędą mimo wszystko cenny punkt, w 88. minucie znów dał o sobie znać duet Rochina-Peñaranda. Tym razem jednak jeszcze lepiej zachował się napastnik Granady, który sprytnym strzałem dał zwycięstwo gościom. Sporego kiksa przy interwencji zaliczył przy tej próbie Rubén.

Levante przegrało, jedzie w fatalnych nastrojach na rewanż w Pucharze Króla do Barcelony i jest w tym momencie na absolutnym dnie Primera División.

Levante UD - Granada CF 1:2 (0:0)
12.12.2015, Estadio Ciudad de Valencia, Walencja, 18:15

Gole: 65' Simao - 49' 88' Peñaranda

Levante: Rubén Martínez, Pedro López (21' Verza), David Navarro, Zou Feddal, Toño, Simao, Camarasa, Jefferson Lerma, Rubén García, Morales (58' Roger), Deyverson (81' Casadesús)

Granada: Andrés Fernández, Biraghi, Babin, Lombán, Foulquier, Fran Rico (75' Javi Márquez), Rubén Pérez, Rochina, Success (80' El Arabi), Rober Ibáñez (68' Edgar), Peñaranda

Kartki: Simao, Verza - Fran Rico, Andrés Fernández (wszyscy żółte)

Sędzia: Iñaki Vicandi Garrido

Widzów: 12 466