piątek, 25 września 2015

Szalona końcówka, mieszanie taktyką. 2:2 z Eibarem

Świadkami naprawdę ciekawego spotkania byli kibice zgromadzeni w środowy wieczór na Ciudad de Valencia. Ostatecznie Levante zremisowało z Eibarem 2:2.

Spotkanie rozpoczęło się wręcz idealnie dla gości, którzy prowadzenie objęli już w 10. minucie za sprawą trafienia Borjy  Bastóna. Od tego momentu Levante nie potrafiło przebić się na połowę Eibaru, na co Alcaraz zareagował jeszcze w pierwszej połowie. Zmienił Verzę i Juanfrana, zmienił ustawienie drużyny z 5-3-2 na 4-4-2. Inna sprawa, że obaj piłkarze kontuzjowali się na sześć minut przed przerwą, co również miało wpływ na zmianę.

Na drugą połowę zawodnicy Levante wyszli zmotywowani, ale początkowo nic z tego nie wynikało. W dodatku już w 48. minucie z obrońcami Żab zabawił się Inui, który następnie podał do Bastóna, który strzelił swojego drugiego w tym meczu i również dla jego zespołu gola.

Nie minęły cztery minuty, a podopieczni Alcaraza złapali kontakt z gośćmi. José Luis Morales zdecydował się na indywidualną akcję, minął w świetnym stylu trzech obrońców i kapitalnym strzałem pokonał Riesgo.

Potem Levante rzuciło wszystkie siły do ataku - na boisko jako trzeci zmiennik wprowadzony został Deyverson. Na nic się to jednak zdawało, Żaby mimo gry trzema napastnikami nie potrafiły stworzyć sobie żadnej sytuacji. I kiedy wydawało się, że Levante zaliczy kolejną porażkę, w ostatniej akcji meczu dośrodkowanie Moralesa wykorzystał... Deyverson!

Levante ostatecznie zremisowało w szalonych okolicznościach z Eibarem i po pięciu kolejkach ma na swoim koncie trzy punkty. Baskowie mają pięć oczek więcej.

Levante UD - SD Eibar 2:2 (0:1)
23.09.2015, Estadio Ciudad de Valencia, 20:00

Gole: 51' Morales, 93' Deyverson - 10' 47' Borja Bastón

Levante: Rubén Martínez - Morales, Trujillo, Feddal, Juanfran (38' Camarasa), Toño - José Mari, Verza (38' Rubén García), Lerma (66' Deyverson) - Ghilas, Casadesús

Eibar: Riesgo - Capa, Dos Santos, Pantic, Juncá - Escalante, Dani García - Adrián, Keko (60' Saúl Berjón), Inui (70' Ekiza) - Borja Bastón (65' Sergi Enrich)

Kartki:  José Mari, Deyverson - Juncà, Ekiza, Escalante, Capa, Borja Bastón. (wszyscy żółte)

Sędzia: Carlos Velasco Carballo

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD