sobota, 12 września 2015

Lepsza gra, kolejny punkt. 1:1 z Sevillą

Levante zagrało całkiem niezły mecz, ale w spotkaniu na Ciudad de Valencia zdołało wywalczyć z Sevillą tylko jeden punkt. Żaby zremisowały 1:1.

Goście rozpoczęli mecz lepiej, już w 11. minucie objęli prowadzenie. Nie można jednak powiedzieć, by była to jakaś cudowna drużynowa akcja ekipy z Andaluzji. Geniuszem wykazał się bowiem wówczas Steven N'Zonzi, który niesamowitym strzałem z ponad 20 metrów pokonał bezradnego Rubéna Martíneza.

Jeszcze przed przerwą podopieczni Unaia Emery'ego mogli podwyższyć, ale w sytuacji sam na sam Vitolo nie dał rady byłemu golkiperowi Almeríi.

Druga połowa była już znacznie inna w wykonaniu obu drużyn. Levante wyczekało przeciwnika i od 45. minuty zaczęła się znacznie lepsza gra Żab. Już na samym początku drugiej części niezłą piłkę dostał Ghilas, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Na wyrównanie kibice musieli poczekać do 57. minuty. To właśnie wtedy Camarasa idealnie dośrodkował na nogę Verzy, piłka po jego strzale obiła jednak poprzeczkę i do pustej bramki skierował ją już ten pierwszy. Dla młodego pomocnika Levante było to pierwsze trafienie od lutego tego roku.

W końcówce gospodarze mieli jeszcze kilka okazji na wyjście na prowadzenie. Niezły strzał z dystansu José Mariego obronił jednak Beto, który na kilka minut przed końcem doznał kontuzji. Emery nie miał już do dyspozycji żadnej zmiany, jednak Levante nie zdołało wykorzystać słabości portugalskiego golkipera i ostatecznie na Ciudad de Valencia padł remis.

Levante UD - Sevilla FC 1:1 (0:1)
11.09.2015, Estadio Ciudad de Valencia, 20:30

Levante: Rubén Martínez, Morales (68' Iván López), Zou Feddal, Trujillo, Juanfran, Toño, Verza, José Mari, Camarasa, Ghilas (85' Roger), Deyverson (68' Casadesús).

Sevilla: Beto, Coke, Andreolli, Kolo, Tremoulinas, Krychowiak, N'Zonzi, Vitolo, Kakuta (80' Konoplyanka), Gameiro (76' Krohn Dehli), Llorente (67' Immobile)

Kartki:  Morales, Ghilas - Kakuta, Tremoulinas, Konoplyanka (wszyscy żółte)

Sędzia: Iglesias Villanueva

Widzów: 16 191

źr.: własne/Mundo Levante | Autor: @P_Przyborowski | foto: Levante UD